укр | рус
Про Центр Сім`я Реріхів Еволюційні діяння Реріхів Сонячна академія Гуманна педагогіка Наукова діяльність В майбутнє через культуру Контакти Видавнича діяльність



Фотогалерея ПКПЦ


  Головна » Про Центр
Діяльність Центру

Основною метою діяльності Центрує сприяння моральному оновленню суспільства на основі духовної спадщини сім'ї Реріхів, О. П. Блаватської, Г. С. Сковороди, вітчизняних та зарубіжних діячів культури, науки, мистецтва.

З кожним роком Центр розширює спектр культурно-просвітницької діяльності.

Подільський культурно-просвітительський Центр ім. М. К. Реріха побудував свою роботу, взявши за зразок діяльність Міжнародного Центру-Музею імені М. К. Реріха, який є неурядовою організацією при ООН. Було створено декілька структурно-функціональніих підрозділів:

– культурно-просвітительський відділ, який охоплює музейно-виставкову, бібліотечну, конценртну, лекційну роботу;

– науковий відділ, в якому працюють три секції: педагогічна, психологічна, медична, а в 2002 році створено Лабораторію Гуманної Педагогіки;

– організаційний відділ;

– відділ захисту культурної спадщини сім'ї Реріхів та культурної спадщини Хмельниччини;

– відділ роботи з молоддю. Він орієнтований на культурно-просвітницьку діяльність в молодіжному середовищі, зокрема, серед студентів.

Така структуризація створила умови для найбільш ефективного практичного застосування творчих сил співробітників. Кожен бажаючий узяти посильну участь у загальній культурно-просвітительській діяльності може вибрати той напрям, який найбільш близький йому за його особистісними та професійними інтересами, здібностями і талантами.

За період існування Центру було проведено дуже багато культурно-просвітницьких заходів: виставок, лекцій мистецького, наукового напрямків, круглих столів, бесід, концертів, літературно-музичних вечорів, зустрічей з творчими людьми, науковцями і працівниками культури України та країн СНД. Зазначимо лише деякі.

В 1993,2000та 2003роках в м. Хмельницькому були проведені виставки оригіналів картин М. К. Реріха із серії «Гімалаї». В 2003 році на виставці були також представлені картини С. М. Реріха. Картини були надані з фондів Міжнародного Центру-Музею ім.М. К. Реріха.

Проведено ряд регіональних та міжнародних науково-практичних конференцій:

1) Подільска науково-практична конференція «На порозі Нової Епохи», присвячена 120-річчю з дня народження М.К. Реріха і 90-річчю з дня народження С.М. Реріха. – 1994 рік.

2) Міжнародна науково-практична конференція з педагогіки «Людина майбутнього – ідеали і реалії». – 1996 рік.

3) Республіканська науково-практична конференція «Сила народу – в його духовності», присвячена 275-річчю з дня народження українського філософа-гуманіста і просвітителя XVIII ст. Г.С. Сковороди. – 1997 рік.

4) Міжнародна науково-практична конференція «Духовно-психологічні аспекти медицини майбутнього». – 2000 рік.

5) Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка та психологія в контексті гуманізації освіти» – 2007 рік.

У 2002, 2007 та 2010 роках в м. Хмельницькому організовано три авторські семінари Російської Академії освіти, іноземного члена Національної академії педагогічних наук України, професора, доктора психологічних наук Ш. О. Амонашвілі.

4 квітня 1998 року спільно з міськвиконкомом міста Хмельницького Центр провів акцію сходження і підняття на найвищу точку України – гору Говерлу Знамена Миру і прапора міста Хмельницького. Цей захід здійснено в рамках Міжнародного «Маршу на захист культурних цінностей під Знаменом Миру», присвяченого 45-річчю підписання Гаагзької конвенції.

28 листопада 1999 року молодіжна група Центру була реорганізована в Подільське молодіжне культурне об'єднання «У майбутнє через Культуру».

З1999 до 2010 рокупід керівництвом Тамари Григорівни Пасічник уЦентрі працювавкамерний ансамль«Пастораль», а в 2010 році створено камерний ансамбль «Лада».

В2001 році розпочала свою роботу театральна студія «Живе слово» під керівництвом актора і режисера монотеатру «Голос» С. М. Трояновського.

Створено ряд пересувних виставок репродукцій картин М. К. Реріха і С. М. Реріха, які являють собою тематичні експозиції: «Русь свята»,  «Господом твоїм», «Гімалаї», «Пакт Реріха», «Православна культура у творчості М. К. Реріха».

До 160-річчя «Кобзаря» у співпрації з Хмельницьким товариством української мови ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» створено виставку репродукцій картин Т. Г. Шевченка.

Пересувні виставки працювали в бібліотеках, навчальних закладах ілікарнях м. Хмельницького,Вінниціта Літина, в Національній академії Державної прикордонноїслужбиУкраїни ім. Богдана Хмельницького, в Хмельницькій обласній філармонії, в будинку культури містаДунаївці, устудентській науково-філософській бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів), уохороній службі «Беркут» м. Хмельницького.

Проведено низку виставок творів образотворчого мистецтва майстрів Хмельниччини, України, Росії та Естонії, зокрема: Миколи Мазура та Оксани Мазур, … Юркових, Леоніда Шерстенюка, Володимира Под'япольського, Олександра Франка, Саші Путрі та Євгена Путрі, Лоли Лонлі, Олега Висоцького, народних майстрів Петриківського та Самчиківського розпису, а також художніх фоторобіт Людмили Василівни Шапошникової та Антоніни Василівни Снігур.

Подільський культурно-просвітительський Центр імені М. К. Реріха відкритий до співпраці з іншими громадськими організаціями, вищими навчальними закладами та адміністративними управліннями міста і області. Більшість культурно-просвітницьких заходів, проведених за минулі роки, стали результатом саме такої співпраці.

Співробітники Подільського культурно-просвтительського Центру імені М. К. Реріха залучаються до розробки державних програм у сфері освіти, культури, науки. Запрошуються для участі в міських, обласних та всеукраїнських культурних програмах у якості експертів та членів журі. Керівник Центру є членом ради по культурі та духовності при губернаторі Хмельницької області.

За активну культурно-просвітницьку діяльність співробітники Центру неодноразово були відзначені почесними грамотами та подяками державної адміністрації міста Хмельницького та Хмельницької області.

На пройденому 20-річному шляху довелося також зазнати гірких утрат. Сьогодні немає з нами наших дорогих співробітників Олени Андріївни Хлудок, Юлії Володимирівни Вільчинської, Петра Пилиповича Корбута, які зробили великий внесок у розвиток культурно-просвітницької діяльності Центру. Вони пішли в інший світ, але назавжди залишилися почесними членами нашої організації. Світла їм пам'ять.

За час існування Подільського культурно-провсітительського Центру імені М. К. Реріха з його діяльністю познайомилися тисячі хмельничан та гостей міста, серед них дуже багато молоді – це свідчить про те, що справа, розпочата 20 років тому, необхідна людям, необхідна для майбутнього. Серця молоді відкриті до сприйняття філософської концепції Реріхів, яка формує нове космічне мислення та космічний світогляд.

У часи всіляких криз та соціальних напружень діяльність Центру була та залишається спрямованою до головних, як писав М. К. Реріх, «священних основ» життя – Миру та Культури.


© Подільский культурно-просвітницький центр імені М.К. Реріха
2010-2024 р. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту та сателітних проектів,
гіперпосилання на roerich-podillya.com обов'язкове.