Основною метою діяльності Центрує сприяння моральному оновленню суспільства на основі духовної спадщини сім'ї Реріхів, О. П. Блаватської, Г. С. Сковороди, вітчизняних та зарубіжних діячів культури, науки, мистецтва.
З кожним роком Центр розширює спектр культурно-просвітницької діяльності.
Подільський культурно-просвітительський Центр ім. М. К. Реріха побудував свою роботу, взявши за зразок діяльність Міжнародного Центру-Музею імені М. К. Реріха, який є неурядовою організацією при ООН. Було створено декілька структурно-функціональніих підрозділів:
– культурно-просвітительський відділ, який охоплює музейно-виставкову, бібліотечну, конценртну, лекційну роботу;
– науковий відділ, в якому працюють три секції: педагогічна, психологічна, медична, а в 2002 році створено Лабораторію Гуманної Педагогіки;
– організаційний відділ;
– відділ захисту культурної спадщини сім'ї Реріхів та культурної спадщини Хмельниччини;
– відділ роботи з молоддю. Він орієнтований на культурно-просвітницьку діяльність в молодіжному середовищі, зокрема, серед студентів.
Така структуризація створила умови для найбільш ефективного практичного застосування творчих сил співробітників. Кожен бажаючий узяти посильну участь у загальній культурно-просвітительській діяльності може вибрати той напрям, який найбільш близький йому за його особистісними та професійними інтересами, здібностями і талантами.
За період існування Центру було проведено дуже багато культурно-просвітницьких заходів: виставок, лекцій мистецького, наукового напрямків, круглих столів, бесід, концертів, літературно-музичних вечорів, зустрічей з творчими людьми, науковцями і працівниками культури України та країн СНД. Зазначимо лише деякі.
В 1993,2000та 2003роках в м. Хмельницькому були проведені виставки оригіналів картин М. К. Реріха із серії «Гімалаї». В 2003 році на виставці були також представлені картини С. М. Реріха. Картини були надані з фондів Міжнародного Центру-Музею ім.М. К. Реріха.
Проведено ряд регіональних та міжнародних науково-практичних конференцій:
1) Подільска науково-практична конференція «На порозі Нової Епохи», присвячена 120-річчю з дня народження М.К. Реріха і 90-річчю з дня народження С.М. Реріха. – 1994 рік.
2) Міжнародна науково-практична конференція з педагогіки «Людина майбутнього – ідеали і реалії». – 1996 рік.
3) Республіканська науково-практична конференція «Сила народу – в його духовності», присвячена 275-річчю з дня народження українського філософа-гуманіста і просвітителя XVIII ст. Г.С. Сковороди. – 1997 рік.
4) Міжнародна науково-практична конференція «Духовно-психологічні аспекти медицини майбутнього». – 2000 рік.
5) Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка та психологія в контексті гуманізації освіти» – 2007 рік.
У 2002, 2007 та 2010 роках в м. Хмельницькому організовано три авторські семінари Російської Академії освіти, іноземного члена Національної академії педагогічних наук України, професора, доктора психологічних наук Ш. О. Амонашвілі.
4 квітня 1998 року спільно з міськвиконкомом міста Хмельницького Центр провів акцію сходження і підняття на найвищу точку України – гору Говерлу Знамена Миру і прапора міста Хмельницького. Цей захід здійснено в рамках Міжнародного «Маршу на захист культурних цінностей під Знаменом Миру», присвяченого 45-річчю підписання Гаагзької конвенції.
28 листопада 1999 року молодіжна група Центру була реорганізована в Подільське молодіжне культурне об'єднання «У майбутнє через Культуру».
З1999 до 2010 рокупід керівництвом Тамари Григорівни Пасічник уЦентрі працювавкамерний ансамль«Пастораль», а в 2010 році створено камерний ансамбль «Лада».
В2001 році розпочала свою роботу театральна студія «Живе слово» під керівництвом актора і режисера монотеатру «Голос» С. М. Трояновського.
Створено ряд пересувних виставок репродукцій картин М. К. Реріха і С. М. Реріха, які являють собою тематичні експозиції: «Русь свята», «Господом твоїм», «Гімалаї», «Пакт Реріха», «Православна культура у творчості М. К. Реріха».
До 160-річчя «Кобзаря» у співпрації з Хмельницьким товариством української мови ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» створено виставку репродукцій картин Т. Г. Шевченка.
Пересувні виставки працювали в бібліотеках, навчальних закладах ілікарнях м. Хмельницького,Вінниціта Літина, в Національній академії Державної прикордонноїслужбиУкраїни ім. Богдана Хмельницького, в Хмельницькій обласній філармонії, в будинку культури містаДунаївці, устудентській науково-філософській бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів), уохороній службі «Беркут» м. Хмельницького.
Проведено низку виставок творів образотворчого мистецтва майстрів Хмельниччини, України, Росії та Естонії, зокрема: Миколи Мазура та Оксани Мазур, … Юркових, Леоніда Шерстенюка, Володимира Под'япольського, Олександра Франка, Саші Путрі та Євгена Путрі, Лоли Лонлі, Олега Висоцького, народних майстрів Петриківського та Самчиківського розпису, а також художніх фоторобіт Людмили Василівни Шапошникової та Антоніни Василівни Снігур.
Подільський культурно-просвітительський Центр імені М. К. Реріха відкритий до співпраці з іншими громадськими організаціями, вищими навчальними закладами та адміністративними управліннями міста і області. Більшість культурно-просвітницьких заходів, проведених за минулі роки, стали результатом саме такої співпраці.
Співробітники Подільського культурно-просвтительського Центру імені М. К. Реріха залучаються до розробки державних програм у сфері освіти, культури, науки. Запрошуються для участі в міських, обласних та всеукраїнських культурних програмах у якості експертів та членів журі. Керівник Центру є членом ради по культурі та духовності при губернаторі Хмельницької області.
За активну культурно-просвітницьку діяльність співробітники Центру неодноразово були відзначені почесними грамотами та подяками державної адміністрації міста Хмельницького та Хмельницької області.
На пройденому 20-річному шляху довелося також зазнати гірких утрат. Сьогодні немає з нами наших дорогих співробітників Олени Андріївни Хлудок, Юлії Володимирівни Вільчинської, Петра Пилиповича Корбута, які зробили великий внесок у розвиток культурно-просвітницької діяльності Центру. Вони пішли в інший світ, але назавжди залишилися почесними членами нашої організації. Світла їм пам'ять.
За час існування Подільського культурно-провсітительського Центру імені М. К. Реріха з його діяльністю познайомилися тисячі хмельничан та гостей міста, серед них дуже багато молоді – це свідчить про те, що справа, розпочата 20 років тому, необхідна людям, необхідна для майбутнього. Серця молоді відкриті до сприйняття філософської концепції Реріхів, яка формує нове космічне мислення та космічний світогляд.
У часи всіляких криз та соціальних напружень діяльність Центру була та залишається спрямованою до головних, як писав М. К. Реріх, «священних основ» життя – Миру та Культури.