Сьогодні 14 жовтня 2017 року в день Покрови Пресвятої Богородиці та в День захисника України в Мистецькому просторі Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха відбулася концертна програма з нагоди 143-ї річниці з дня народження М.К. Реріха – всесвітньовідомого художника, філософа, мандрівника, вченого, письменника, громадського діяча. Людини, яка увійшла в історію ХХ століття гуманістом, просвітителем, борцем за мир.

Привітальним словом відкрив урочистий вечір президент ПКПЦ ім. М.К. Реріха, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Станіслав Крук.

Артисти Хмельницької обласної філармонії – заслужена артистка України Наталія Молдован (орган), лауреати міжнародних конкурсів Тарас Малик (флейта) та Ольга Малик (скрипка), лауреат міжнародних конкурсів Ольга Абакумова (вокал) – подарували гостям вечора космічну музику Й.С. Баха, Е. Пасіні, Д. Бріччальді, Ж. Колодуба, Дж. Качінні, М. Скорика.

Відео та фоторяд з життя великої родини Реріхів, спогади близьких та друзів відкрили перед глядачами сторінки життя великого художника – Миколи Костянтиновича Реріха. А фрагменти з його листів та нарисів, а також слайди з репродукціями картин Миколи Костянтиновича та Святослава Миколайовича Реріхів дозволили доторкнутися до світобачення великого художника та філософа.

М.Реріх писав: «Культура є шанування Світла. Культура є любов до людини. Культура є поєднання життя і краси. Культура є зброя Світла. Культура є порятунок. Культура є двигун. Культура є серце. Якщо зберемо усі визначення культури, ми знайдемо синтез дієвого блага, вогнище просвіти і творчої краси».
Отож нехай в такий прекрасний день вогонь подяки і визнання великого життя Великого Вчителя М.К. Реріха знову посилюється від серця до серця.

# play