ПОЛОЖЕННЯ
про проведення конкурсу дитячого малюнку
«Ми – діти Космосу»

«Космос» – в перекладі з грецької означає «Краса», «гармонія». Людина є частиною Космосу, тому з народження в кожного з нас закладене почуття Прекрасного. Більше двох тисяч років назад давньогрецький мислитель Платон писав: «Від красивих образів ми перейдемо до красивих  думок, від красивих  думок – до красивого життя і від красивого життя – до абсолютної краси». Ця абсолютна Краса і є Космос, в якому ми живемо. Проте побачити космічну красу може не кожний, а тільки той, хто має прекрасне, добре та чуйне серце. «Пильне одне тільки серце!», – говорив головний герой відомої повісті А. де Сент-Екзюпері «Маленький Принц».

Світ наших думок і почуттів – це теж Космос. У кожної людини він свій, і кожний бачить і відчуває оточуючий світ по-своєму. Ми пропонуємо юним учасникам Конкурсу розповісти в своєму малюнку про свій Космос.

КОНЦЕПЦІЯ КОНКУРСУ

Космос. Його безмежні незвідані простори у всі часи притягували увагу людства. Стародавні філософи  натхненно розмірковували над законами Всесвіту, вдивляючись в зіркову Безмежність. Пройшли століття та тисячоліття, але і в XXI столітті  Космос як і раніше наповнює серця людей трепетом та захопленням перед незбагненною  грандіозністю та красою космічних просторів Всесвіту – колискою планети Земля та її людства.

Разом з тим, бурхливий розвиток цивілізації, небувалий розквіт космічних технологій привели до того, що з перших років життя в свідомості дітей формуються стійкі уявлення про Космос як про мертвий та небезпечний для людей простір, взаємодію з котрим людство здійснює через космічну техніку: ракети,  місяцеходи, супутники. Одночасно література, кіно- та відеопродукція закріпляють в свідомості дітей стійкі образи Космосу в стилі «фентезі» – далекі  від існуючої  реальності. Тим самим уява дитини про світобудову спотворюються. Вона складається під впливом навязаних ззовні стереотипів, які позбавляють дітей здатності до самостійних творчих роздумів. У свою чергу, уважне і дбайливе ставлення дорослих до внутрішнього, духовного світу дитини дає вражаючі результати.  У роботах Конкурсантів ми б хотіли побачити не техногенне, а образне прочитання теми Космосу: роздуми дітей про Всесвіт, незвичайну красу космічного простору, про єдність людини і Космосу, відповідальності за нашу Землю, власної причетності до Космосу.

Науці ще тільки належить відкрити ці прекрасні космічні світи, незримо присутні поруч з нами. Але юні художники, відчуваючи і осягаючи їх серцем, можуть передати в своїй творчості не тільки їх красу, а й пов’язані з нею глибокі внутрішні переживання, відкриваючи світові дорослих нову космічну реальність. Для підтримки, розвитку та популяризації дитячої художньої творчості, в якому відображається космічний світогляд дитини, Подільський Культурно-просвітительський  Центр ім. М.К. Реріха з 2018 року заснував щорічний  Конкурс дитячого малюнка «Ми – діти Космосу».

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення визначає мету та завдання, а також порядок проведення  Конкурсу дитячого малюнку «МИ – ДІТИ КОСМОСУ» (далі – Конкурс).

1.2. Організатори: Подільський Культурно-просвітительський  Центр ім. М.К. Реріха, Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки.

1.3. Співорганізатори: Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька міська рада, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

1.4. Конкурс проводиться при підтримці: ПП «Баварія Захід».

1.5. Це Положення, а також матеріали Конкурсу та інформація про його результати розміщуються на сайті: https://roerich-podillya.com , а також  на сайтах співорганізаторів Конкурсу. 

2. МЕТА  ТА ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

2.1. Мета Конкурсу: звернути увагу на духовний світ дітей, на їх уяву про  людину та Космос, на взаємозвязок людини, планети і Всесвіту, в якому ми живемо.

2.2. Завдання  Конкурсу:

– популяризація дитячої  художньої творчості, в якій зображене космічне світосприйняття; 

– вияв та підтримка  художньо-обдарованих, творчо  мислячих дітей; 

– формування  художнього фонду дитячих робіт.

3. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

Конкурс проводиться в трьох вікових групах: 6-8, 9-11, 12-14 років.

4. УМОВИ  КОНКУРСУ

4.1. На конкурс приймаються роботи, створені авторами в цьому році.

4.2. На конкурс не приймаються роботи, в яких використовуються стереотипні космічні образи: ракети та інша техніка для освоєння  Космосу, космонавти (портрети; люди в скафандрах; собачки та   ін.), «літаючі тарілки», та подібні істоти. ДО КОНКУРСУ НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ РОБОТА В ЯКІЙ КОНКУРСНА КОМІСІЯ ВИЯВИЛА ЧАСТКОВЕ АБО Ж ПОВНЕ ЇЇ ВИКОНАННЯ РУКОЮ ВЧИТЕЛЯ.

4.4. На Конкурс приймаються роботи форматом не більше 60х80 см, без паспарту.

4.5. Жюрі не розглядає роботи, які не відповідають умовам Конкурсу.

4.6. Після  надходження роботи на Конкурс усі майнові та авторські права з її використання переходять до организаторів Конкурсу. Організатори Конкурсу можуть розпорядитись роботою  на свій розсуд, в тому числі розміщувати та представляти роботи в різних виданнях, в Інтернеті, на виставках, в ЗМІ і т.д., але тільки в рамках цілей та завдань Конкурсу.

4.7. Беручи участь в Конкурсі, автор або його представник, в особі наставника, погоджується  з Положенням Конкурсу.

4.8. Роботи , які надійшли на Конкурс  не рецензуються.

4.9. Оригінали робіт учасників другого туру, які не відзначені дипломами, можуть бути повернені за розглядом Організаторів за рахунок конкурсанта. Якщо з тих чи інших причин лауреати та переможці конкурсу не змогли особисто бути присутні на нагородженні, подарунок Оргкомітет може надіслати кур’єрською службою за рахунок конкурсанта.

5. ПОРЯДОК  І ТЕРМІНИ  ПРОВЕДЕННЯ  КОНКУРСУ

5.1. Конкурс проводится в два тура:

Перший тур заочний. Прийом робіт в онлайн-галерею Конкурсу закінчується 25 грудня  Список лауреатів, які пройшли в другий тур, публікується 18 січня.

Другий тур очний. Проведення заключного етапу – визначення переможців Конкурсу. Після публікації результатів першого туру, лауреати другогу туру повинні надіслати оригінали своїх робіт оформленні відповідно до правил оформлення конкурсних робіт вказаних у даному положенні до 31 січня. Список переможців публікується до 20 лютого на сайтах організаторів та партнерів Конкурсу.

5.2. На перший тур приймаються фотографії або відскановані копії робіт, виконані відповідно до «Правил оформлення». Авторам, які пройшли перший тур, висилається  повідомлення з проханням прислати в Оргкомітет Конкурсу оригінал роботи для участі в другому турі.

5.3. Фотографії малюнків на перший тур приймаються в електронну галерею Конкурсу на сайті  www.roerich-podillya.com  

5.4. На другий тур Конкурсу приймаються оригінали робіт, які оформленні за «Правилами оформлення».

5.5. Оригінали робіт, які пройшли в другий тур, приймаються за адресою: м. Хмельницький, Проспект Миру,103/1 «Мистецький простір» Подільського культурно-просвітительського Центру ім. М.К. Реріха, тел. 0673848820.

6. ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

6.1. Для участі в першому турі необхідно перевести малюнок в електронний формат .jpg (сфотографувати або відсканувати) і додати роботу в онлайн-галерею Конкурсу, заповнивши заявку на участь. Рекомендований розмір – не більше 2Mb, ім’я файла має складатись з букв та цифр, без спеціальних символів та знаків.

6.2. В заявці до работи необхідно вказати:

  1. Прізвище, ім’я автора, вік;
  2. Назва роботи;
  3. Розмір, техніка виконання,  рік створення роботи;
  4. Контактний телефон та  поштову адресу з індексом;
  5. Пояснення автора, який розкриває творчий задум (бажано);
  6. Прізвище та ім’я  наставника/педагога (при  наявності);
  7. Повна назва  художнього навчального закладу і клас (при наявності).

6.3.На другий тур Конкурсу приймаються оригінали робіт (оформлені в рами), які пройшли відбір в результаті першого туру. Неоформлені роботи не допускаються до участі в конкурсі.

6.4. На звороті малюнку прикріпляється етикетка, на котрій вказуються:

– назва роботи, її розміри, техніка виконання та рік написання;

– прізвище, ім’я автора, його вік.

6.5. На конверті вказується прізвище, ім’я автора та підпис Конкурс «Ми – діти Космосу».

7. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КОНКУРСНИХ РОБІТ

– відповідність заявленій темі Конкурсу;

– оригінальність творчого задуму;

– гармонійність  рішення по кольорам;

– творча самостійність в розкриті теми (виконання без допомоги  дорослих, не копіювання).

8. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ  ПЕРЕМОЖЦІВ

8.1. Урочиста церемонія нагородження переможців, призерів  Конкурсу проводиться в м. Хмельницькому. Дата проведення церемонії  визначається Оргкомітетом.

8.2. За результатами Конкурсу  формується  виставка робіт переможців та призерів Конкурсу в м. Хмельницькому. Час  та місце проведення виставки визначається  Оргкомітетом.

8.3. Переможці в кожній віковій групі отримають дипломи та призи.

8.4. За рішенням Журі чи Оргкомітету окремі учасники можуть нагороджуватися спеціальними дипломами та призами.

8.5. Учасники другого туру, які не ввійшли в список переможців чи призерів отримують статус дипломанта Конкурсу. 

8.6. Учасники другого туру, які не прислали оригінали робіт в Оргкомітет отримують статус учасника Конкурсу. Диплом таким учасникам не видається.

8.7. З робіт призерів та переможців  може сформуватися  виставка для експонування по містах України.

8.8. За рішенням Оргкомітету можуть бути передані робота (роботи) призерів або переможців  конкурсу «Ми – діти Космосу» організаторам виставок  Переможців  обласного дитячого малюнку «Ми – діти  Космосу» на постійне експонування.