31 травня 2011 р. в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтва відбулася прем’єра вистави за легендарною п’єсою М. Метерлінка «Синій птах» у виконанні дитячої театральної студії «Світлячки» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха.

Співорганізаторами вистави виступили:

  • Хмельницький обласний науково-методичний центр культури та мистецтва;
  • Управління культури та туризму Хмельницької міської ради;
  • Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К. Реріха;
  • Подільське молодіжне об`єднання «У майбутнє через Культуру».
  • За значну роботу з молоддю керівник дитячої театральної студії «Світлячки» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха Надія Миколаївна Кошуцька була відзначена почесною грамотою управління культури та туризму Хмельницької міської ради.

Філософська п’єса-притча «Синій птах» М. Метерлінка

П’єса «Синій птах», яку діти презентували 31 травня, була написана Морісом Метерлінком ще у 1905 році. Вистава до цього часу входить в репертуар театрів усього світу. З`явилися також фільм, мюзикл та балет «Синій птах».

Чарівна п’єса-феєрія вже більше ніж сто років продовжує хвилювати серця юних (і не зовсім юних) глядачів. І це не дивно, адже пошуки щастя – це процес, який не припиняється ні на хвилину, кожна людина прагне знайти удачу, своє місце в житті, свою долю. Тому такими близькими глядачам та читачам є образи дітей – Тільтіль та Мітіль, що подалися у пошуки за Синім Птахом, який з легкої руки Метерлінка став універсальним символом щастя, віри в добро та справедливість.

Уся п’єса стає алегорією життєвого шляху, на якому людині доведеться зустрітися з добром та великодушністю, підступністю та зрадою, страхом та мужністю. Відвідання таких місць як Країна Спогадів, Царство Майбутнього, Сади Насолод тільки підтверджує, що перед нами не просто казка, а наповнений змістом, містичний та глибокий текст.

У 1911 році М. Метерлінк отримав Нобелівську премію, яка дісталася йому не тільки як драматургу, але й як філософу.

Дитяча театральна студія «Світлячки»

Дитяча театральна студія «Світлячки» (керівник Надія Кошуцька) вже сьомий рік працює при Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М.К. Реріха та Подільському молодіжному об`єднанні «У майбутнє через Культуру». У театральній студії займаються діти віком від 8 до 14 років з різних шкіл міста.

Театр-студія добре відома бібліотекам нашого міста, адже неодноразово виступала в дитячій бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка, бібліотеці ім. М. Островського, бібліотеці №12 тощо. Виступи театру-студії «Світлячки» пам’ятають і в школах №1, №16, №13. Одними з найважливіших стали виступи в дитячому будинку с. Головчинці та в дитячій обласній лікарні. Студійці відчували, що вони несуть хоча б невелику допомогу цим дітям, яка відбивається вогником в очах маленьких глядачів, у їхній посмішці, через їхній веселий сміх. Тому ці виступи стали особливо дорогими для колективу. А ще з великим задоволенням дітлахи театру-студії виступають на Новорічних ялинках міста для малюків. Гідно юні театрали представляють студію на різноманітних конкурсах міста та країни.

У 2010 році «Світлячки» брали участь в обласному конкурсі читців ім. Л. Глібова, де отримали диплом за найкращу театралізовану байку.

Зовсім нещодавно у Києві відбувся Всеукраїнський відкритий конкурс читців ім. Т.Г. Шевченка, у якому Олександр Субцельний став лауреатом І ступеня в номінації «Виконавці — діти», гідно представивши не тільки театр-студію, а й наше місто.

Творчим кредо театральної студії «Світлячки» є слова видатного педагога-гуманіста Ш.О. Амонашвілі: «Життя буде змінюватись вмінням людей творити прекрасне і прагнути до прекрасного». Тому колектив студії своєю творчістю, з великим та щирим бажанням, прагне зробити сьогоднішній день добрішим, більш радісним, світлим, адже недарма вони «Світлячки». Саме через театр, як синтезований вид творчості, іде залучення студійців та глядачів до світової культури та її нетлінних цінностей.

Репертуар студії складають твори таких відомих авторів, як І. Крилов, Л. Глібов, С. Маршак, В. Драгунський, О. Уайльд, М. Метерлінк.