Сьогодні 27 червня 2023 року в приміщенні Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбулася презентація книги “Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позовах часу”.

  • Авторами книги є:
  • Віталій Шевченко – професор кафедри педагогіки та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету “Україна”
  • Михайло Чайковський – ректор Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна», заслужений працівник освіти України, голова Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди.

Книга вийшла наприкінці минулого року до 300-річчя Григорія Сковороди за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Михайло Чайковський розповідав сьогодні про те, що в книзі намагалися представити істинний образ українського філософа, очистити його від нашарувань ідеології та часу.

Це перша книга, в якій охоплено 200 річний досвід сковородинистики – від початкового до революційного, від радянського до новітнього. В цій праці використано більше п`яти сотень джерел, а також є велика кількість бібліографій (більше тисячі найменувань). Тому книга буде прекрасним матеріалом для дослідників, для тих, хто цікавиться життєвим шляхом, творчістю та філософією Григорія Сковороди.
Монографія “Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позовах часу” перемогла у конкурсі Міністерства культури та інформаційної політики України за напрямком “Книга для зміцнення національної єдності”. Нині надруковано 1000 примірників видання. Надалі книгу будуть безкоштовно розповсюджувати по всій країні.

Михайло Чайковський подарував примірники книг в бібліотеку “Світова Культура” Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха.