Сьогодні 12 лютого 2019 року в “Мистецькому просторі” відбувся святковий концерт з нагоди 140-річчя від дня народження О.І.Реріх – філософа і вченої, публіциста і письменниці, автора книг про Будду, про Сергія Радонезького, автора багатьох томів духовно – філософських листів.

Головна праця життя – серія книг, які були підготовлені до друку й видані Оленою Іванівною та Миколою Костянтиновичем Реріхами – мають загальну назву «Жива Етика». Сама назва цієї науково-філософської системи – Жива Етика – пов’язує небесне і земне, людину і Космос. Можна визначити Живу Єтику як філософію космічної реальності, що вміщує в собі систему пізнання і практику дії.

Про О.І.Реріх сказано: «Ти вивела багатьох з пітьми: і близьких, і далеких, і друзів, і ворогів».
«Важко вказати у світі та історії людства жінку, яка так гармонійно поєднує в собі глибоку мудрість, найвищу любов до людей і найширші філософські знання… Ніби вона увібрала в себе красу всіх жінок світу за всі тисячоліття від створення світу».

Спадщина, залишена Оленою Іванівною, сповнена великою любов’ю до людей, мудрістю, оптимізмом, вірою в краще майбутнє. Все Її життя було Даром Любові людству.

З привітальним словом до гостей вечора звернулася заступник Президента ради ПКПЦ ім. М.К.Реріха Лілія Твердохліб.

Після чого камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії (художній керівник та головний диригент – Тарас Мартиник) розпочав основну програму вечора.

В концертній програмі прозвучали твори Д. Бортнянського, А. Вівальді, Т. Альбіноні, В. Моцарта, О. Респігі, Г. Генделя, Дж. Качінні, М.Дремлюга, М.Скорика, О. Герасименко.

В програмі також взяли участь солісти – лауреати міжнародних конкурсів Степан Дробіт, Ольга Абакумова, Леся Король (бандура), Тарас Малик (флейта), Оксана Цмур (скрипка).

Ведуча концерту Тетяна Косс.