Сьогодні 19 травня 2017 року виповнилося 60 років Станіславу Леонідовичу Круку – Президенту Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха, прекрасній людині зі щирим серцем та сяючою посмішкою.

Вже 40 років працює Станіслав Леонідович на ниві культурно-просвітницької діяльності. Він є віце-президентом Міжнародної асоціації громадських об’єднань «Міжнародний Центр гуманної педагогіки», президентом Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, членом Громадської ради МОН України, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, Лицарем Гуманної Педагогіки.

За ці роки культурно – просвітницької діяльності, яка розпочалась у Ленінграді, нині Санкт – Петербурзі і набула кульмінації у Хмельницькому, саме на посаді незмінного вже 26 років Президента ПКПЦ ім. М. Реріха було зроблено чимало.

Сьогодні ПКПЦ ім. М. Реріха під керівництвом Станіслава Крука став одним з культурних джерел області і нашого міста, який започаткував низку важливих проектів і плідно співпрацює з обласними і місцевими органами влади та громадськими організаціями.

За ініціативою Станіслава Леонідовича при Центрі створено музей – бібліотеку «Світова культура», яка містить понад 5000 рідкісних видань по філософії, педагогіці, психології, мистецтву і має унікальну на Україні експозицію, присвячену родиніРеріхів.

На базі Центру створено Подільське молодіжне культурне об`єднання «У майбутнє через культуру».

В 2002 році в Хмельницькому при ПКПЦ ім. М. Реріха була створена Лабораторія гуманної педагогіки, яку очолив Станіслав Крук.

В 2015 році розпочато Всеукраїнський експеримент «Психолого-педагогічні умови особисто орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки» в середніх школах України, в 2016 р. – в дошкільних закладах. В експерименті задіяні 26 шкіл та 15 дошкільних навчальних закладів України. Ініціатором і керівником цього всеукраїнського проекту є Станіслав Леонідович Крук.

В 1997 році Подільським культурно-просвітницьким центром ім. М. Реріха спільно з Подільським Товариством ім. Г. Сковороди під керівництвом Михайла Чайковського було створено громадський музей – бібліотеку ім. Григорія Сковороди.

Сьогодні в «Мистецькому просторі» Подільського центру ім. М.К. Реріха зібралися колеги, друзі, співробітники Станіслава Леонідовича щоб привітати його з цією урочистою датою.

Серед гостей з привітальними словами виступили:

  • керуюча справами виконавчого комітету міської ради Юлія Сабій;
  • проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор Михайло Войнаренко;
  • ректор Хмельницького обласного педагогічного інституту підвищення кваліфікації учителів, доктор педагогічних наук, професор Віктор Берека;
  • головний спеціаліст управління культури хмельницької міської ради Світлана Прокопенко;
  • депутат Хмельницької обласної ради, голову комісії з питань освіти, науки, культури, молоді, спорту і туризму, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, керівник Лабораторії гуманної педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Інна Ящук;
  • заступник генерального директора «Астарта – Волочиськ» Людмила Атаманчук;
  • віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації «Гуманна педагогіка», президент київської культурно – освітньої асоціації «Гуманна педагогіка», лицар гуманної педагогіки, психолог, лікар – стоматолог Ігор Ерметов.

Теплими та щирими словами привітали Станіслава Леонідовича і його друзі та співробітники центру М.К. Реріха, які працюють пліч-о-пліч вже багато років.

Авторами вечору був організований концерт класичної музики за участю тріо «Флаутандо» Хмельницької обласної філармонії у складі лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Ольги Малик (скрипка), Максима Заводного (гітара), Тараса Малика (флейта); Наталії Ярославцевої та лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Лесі Король.

Іще раз вітаємо Вас, Станіславе Леонідовичу, з днем народження! Дякуємо Вам за те, що Ваші прекрасні мрії та прагнення у сфері культури втілились не тільки в місті Хмельницькому, а й на теренах нашої великої України. Бажаємо Вам міцного здоров`я, сил та наснаги для втілення нових ідей, нових задумів на загальне благо, на розвиток Культури.