21 травня 2021 року в Хмельницькому на території «Мистецького простору» Подільського-культурно просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбулось урочисте відкриття пам’ятника всесвітньовідомому художнику, гуманісту, вченому, громадському діячу Святославу Реріху (1904-1993) роботи відомого київського скульптора, члена Міжнародного фонду художників, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова.

О.І.Реріх писала: «Бажання поділитися своїми знаннями, своїм мистецтвом, бажання порадувати людину і допомогти їй зрозуміти красу життя є служінням».
Все життя Святослава Реріха було великим служінням людству. Власним прикладом, всім своїм життям він творив Красу!
Святослав Миколайович завжди спрямовував до високого, до Прекрасного. «Прагніть до Прекрасного» – було його улюбленим побажанням всім.

Урочисто відкрили пам’ятник Святославу Реріху Президент Ради ПКПЦ ім.. М.Реріха Станіслав Крук та засновник приватного підприємства «Баварія Захід» та товариства з обмеженою відповідальністю «Автолідер», меценат проекту Роман Гайдук.
З вітальним словом виступив Президент Ради ПКПЦ ім.. М.Реріха Станіслав Крук.

Відкриття пам’ятника Святославу Реріху – це прояв великої любові і шани людства великому митцю і подвижнику.
Програму заходу продовжив урочистий концерт за участю камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – Тарас Мартиник) та солістів обласної філармонії: заслуженої артистки України Оксани Цмур, лауреатів міжнародних конкурсів Ольги Абакумової, Лесі Король, Тараса Малика.

В концертній програмі звучали вислови Святослава Реріха з його книги «Мистецтво і життя», його роздуми про пошуки внутрішнього «я», набуття внутрішньої гармонії і свободи, про еволюційну роль Краси, про природу і призначення справжнього мистецтва, про високу місію художника.
Урочиста і піднесена атмосфера свята проходила в оточенні репродукцій картин Миколи та Святослава Реріхів.
Хай у світі панує мир, любов і високе мистецтво, яке об’єднує людей, допомагає любити, творити, жити!

# play