Сьогодні 18 квітня 2018 року в «Мистецькому просторі» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха відбулася зустріч, присвячена 83-й річниці підписання Пакту Реріха та Прапору Миру, яке сталося 15 квітня 1935 року .

Саме Пакт Реріха ліг в основу Міжнародної Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Автор ідеї та ініціатор цього міжнародного договору – М.К.Реріх – всесвітньовідомий художник, філософ, мандрівник, вчений, письменник, громадський діяч. Людина, яка увійшла в історію ХХ століття гуманістом, просвітителем, борцем за мир.

Пакт Реріха став першим і унікальним міжнародним юридичним документом, спрямованим на захист культурних цінностей і людини – носія культурних традицій, як у мирний, так і у воєнний час.

Разом з Пактом Реріх запропонував особливий знак для ідентифікації об`єктів охорони – Прапор Миру: на білому полотнищі в амарантовому колі три поєднані сфери – минулі, теперішні і майбутні досягнення людства у колі Вічності.

Символ Пакту – Прапор Миру несе в собі не тільки ідею захисту Культури, а й еволюційний характер цієї Культури. Знамена Миру, міжнародний знак еволюції,знаходяться по всьому світу там, де захищається Культура.

Відкрив вечір привітальним словом Президент ПКПЦ ім.М.Реріха Станіслав Крук.

Глядачам було запропоновано літературно-музичну композицію «Пакт Реріха та Прапор Миру», в якій розповідалося про історію заснування Пакту та символіку Прапору Миру.

В програмі звучала музика композиторів: Фредеріка Шопена та Сергія Рахманінова у виконанні лауреата всеукраїнських конкурсів Святослава Свінціцького.

Ведуча вечора – Тетяна Косс.

Цікаво, що 4 квітня 1998 року в Україні сталася подія, практично не помічена громадськістю країни. Символ Культури – Прапор Миру був піднесений на найвищу точку України – гору Говерлу (2062 м).

Саме прагнення нагадати людям про пріоритетне значення духовних і культурних цінностей рухало групою співробітників ПКПЦ ім. М.Реріха.

Сходження на вершину було важким. Здавалося всі стихії світу об`єдналися в прагненні зупинити групу. Ураганний вітер, пронизливий холод, непрохідні сніги випробовували готовність і єдність молоді.

Але прагнення зійти на вершину і встановити Прапор Миру було рушійною силою групи. І все вдалося!

Це відбулося 20 років тому!