Дитяча театральна студія «Світлячки» (керівник Надія Кошуцька), яка вже вісім років працює при Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М.К. Реріха та Подільському молодіжному об`єднанні «У майбутнє через Культуру» вже вкотре радує юного та не зовсім юного глядача.

1 та 2 червня 2012 року в моно-театрі «Кут» відбулася прем’єра вистави «Зоряний хлопчик» за однойменним твором Оскара Уайльда.

«Світлячки» присвятили постановку Дню захисту дітей.

Діти у своєму юному віці (від 8 до 14 років) вміло передали етико-філософські ідеї твору – почуття любові до матері, радість щирого серця, доброти, відданості, щедрості. Майстерність глибоко вразила всіх присутніх у залі. Не було жодних байдужих очей, які б не засяяли теплим світлом співчуття героям вистави.

Красивими були й декорації, зроблені у вигляді великих малюнків. Яскраві, колоритні костюми – все це створювало необхідну драматичну атмосферу театрального дійства. Оригінальним режисерським ходом було запрошення танцівниці балетної школи та постановка східного танцю.

Отож спільними зусиллями дітей, їхніх батьків, родичів та друзів прем’єра вистави пройшла блискавично. Зал був переповнений навіть на другий день показу вистави.

Присутній на виставі режисер обласного музично-драматичного театру ім. М.Старицького Ярослав Дмитрик відзначив, що Сашко Субцельний, переможець всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка у 2011 році, який грав головного героя – Зоряного хлопчика – винайшов досить цікаві акторські ходи. Взагалі, можна відмітити багато сильно зіграних ролей – це ролі матері Зоряного хлопчика, Принцеси, Вовка, Лісового хлопчика.

Всі присутні з впевненістю відмітили професійний ріст юних театралів.

Репертуар студії складають твори таких відомих авторів, як І. Крилов, Л. Глібов, С. Маршак, В. Драгунський, О. Уайльд, М. Метерлінк.

Будемо з нетерпінням чекати на нові постановки та побажаємо «Світлячкам» успіху у їхній цікавій роботі.

Детальніше про дитячу театральну студію «Світлячки»

Театр-студія добре відома бібліотекам нашого міста, адже неодноразово виступала в дитячій бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка, бібліотеці ім.М. Островського, бібліотеці №12 тощо. Виступи театру-студії «Світлячки» пам’ятають і в школах №1, №16, №13.

Одними з найважливіших стали виступи в дитячому будинку с. Головчинці та в дитячій обласній лікарні. Студійці відчували, що вони несуть хоча б невелику допомогу цим дітям, яка відбивається вогником в очах маленьких глядачів, у їхній посмішці, через їхній веселий сміх. Тому ці виступи стали особливо дорогими для колективу.

А ще з великим задоволенням дітлахи театру-студії виступають на Новорічних ялинках міста для малюків.

Гідно юні театрали представляють студію на різноманітних конкурсах міста та країни.

У 2010 році «Світлячки» брали участь в обласному конкурсі читців ім.Л. Глібова, де отримали диплом за найкращу театралізовану байку.

У 2011 році у Києві відбувся всеукраїнський конкурс читців ім.Т.Г.Шевченка, на якому Олександр Субцельний, посів почесне І місце, гідно представивши не тільки театр-студію, а й наше місто.

Творчим кредо театральної студії «Світлячки» є слова видатного педагога-гуманіста Ш.О. Амонашвілі: «Життя буде змінюватись вмінням людей творити прекрасне і прагнути до прекрасного». Тому колектив студії своєю творчістю, з великим та щирим бажанням, прагне зробити сьогоднішній день добрішим, більш радісним, світлим, адже недарма вони «Світлячки». Саме через театр, як синтезований вид творчості, іде залучення студійців та глядачів до світової культури та її нетлінних цінностей.