Сьогодні 3 грудня світ вшановує 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди.

Великий українець, видатний український філософ, мислитель, прозаїк, поет, перекладач, композитор і музикант, просвітитель і гуманіст, він вважається найвидатнішою постаттю в культурному та літературному житті України XVIII століття.

Його називають найбільшим і найзагадковішим християнським філософом, “батьком української філософії”, “українським Сократом”.

Через роки та століття геній Сковороди захоплює людський розум та душу. Його спадщина – наче криниця з живою водою, до якої линуть серця, прагнучи торкнутися його мудрого слова.

Сьогодні в Мистецькому просторі Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбувся урочистий вечір “Світ ловив мене, та не спіймав”, присвячений ювілею Григорія Савича Сковороди.

Гостей вечора сердечними словами привітали:

Інна Ящук – директорка Департаменту освіти, науки та спорту МВС України.

Михайло Чайковський – ректор Хмельницького інституту соціальних технологій університету “Україна”, заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор, голова Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди.

Станіслав Крук – радник Міністра внутрішніх справ України, заступник начальника відділу військово-патріотичного виховання та спорту Департаменту освіти, науки та спорту МВС України, президент ПКПЦ ім. М.К. Реріха.

В концертній програмі брали участь:

Струнний квінтет Хмельницької обласної філармонії.

Вокальний ансамбль солістів хору Академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля”. Головний хормейстр Катерина Дробіт.

Солісти: заслужена артистка України Оксана Цмур (скрипка), лауреат міжнародних конкурсів Тарас Малик (флейта).

# play