Сьогодні 19 листопада 2016 року в культурному осередку “Мистецький простір” Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха відбувся майстер-клас фольклорного гурту “Божичі” (м.Київ).

Цей чудовий ансамбль відомий тим, що вивчає та відтворює старовинну пісенну та танцювально-інструментальну традицію, яка де не де ще збереглась по селах та хуторах України.

Окремим напрямком роботи колективу є також дослідження народних танців. Для того, аби навчити танцювати сільські народні танці якомога більше людей, Божичі створили в 2005 році “Школу традиційного народного танцю” – перший в Україні постійно діючий клуб автентичного народного танцю. “Школа танців” функціонує також на базах Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” та Культурно-мистецького центру Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”.

І от сьогодні хмельничанам також пощастило взяти участь у майстер-класі “Школи традиційного народного танцю”.

На зустріч прийшло чимало молоді та їхні батьки і друзі.
Усі бажаючі протягом 2-х годин навчалися різним запальним рухам українських танців.
Цікаво, що навчаючи танцювальним рухам, керівник гурту Ілля Фетисов розповідав з традицій якої області та якого села в Україні були взяті ці рухи. Адже одним із напрямків діяльності гурту “Божичі” є фольклорно-етнографічне експедиційне обстеження сіл України.

Протягом усього майстер-класу в залі звучала жива народна музика.
Було дуже радісно, весело та цікаво.

Дякуємо фольклорному гурту «Божичі» за можливість долучитися дотворчої атмосфери українського народного танцю.