З 5 по 7 червня 2013 року в примiщеннi Подiльського культурно-просвiтницького центру iм. М.К. Рерiхавiдбувся молодiжний фестиваль «КАЛЕЙДОСКОП МИСТЕЦТВ – 2013».

«Калейдоскоп мистецтв» – це щорiчний проект, який є головним звiтним заходом Центру культурного розвитку молодi i проводиться по закiнченню навчального року Центру.

Центр культурного розвитку молодi мiста Хмельницького – це унiкальний громадський центр, iнiцiатором створення якого у 2003 роцi виступила молодiжна громадська органiзацiя: Подiльське молодiжне культурне об`єднання «У майбутнє через Культуру».

Створення громадського центру стало спробою молодi самостiйно пiдiйти до пошуку перспективних форм роботи з молоддю, насамперед, роботи у сферi культури. Адже саме ця нiша вже багато рокiв лишається незаповненою, бо вiдiйшли в iсторiю комсомольськi й піонерські організації та молодіжні трудовi загони.

В центрi молодi працюють художня, театральна та музична студії.

Пiдiбрався хороший коллектив керiвникiв студiй, для яких Центр молодi – це, насамперед, громадська робота ентузiастiв. Всi керiвники студiй – педагоги за покликанням, якi вмiють настiльки зацiкавити та знайти iндивiдуальний пiдхiд до кожної особистостi студiйця, що чимало iз них вiдвiдують студії вже котрий рiк поспiль.

Художню студiю незмiнно очолює художник Радiмiр Мiляр; музичну студiю гiтари – бард Олександр Новокшонов; театральну студiю – молодий режисер Ярослав Дмитрик; дитячу театральну студiю «Свiтлячки» – Надiя Кошуцька.

Спiвзасновниками Центру молодi є: Подiльський культурно-просвiтницький центр iмені М.К. Рерiха, управлiння у справах сiм`ї та молодi i управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

В цьому роцi «Калейдоскоп мистецтв» уперше відбувався протягом 3-х днiв. Така форма була вибрана саме для того, щоб краще та цiкавiше висвiтлити роботу студiй, подiлитися напрацюваннями за цей рік та об`єднати бiльше молодi навколо культурного проекту.

Огляд фестивалю:

5 червня. Презентацiя художньої студії.

На відкритті першого дня фестивалю прозвучав твір П.І. Чайковського «Роздуми» у виконанні Надії Стахової, випускниці хмельницької музичної школи, клас викладача Тетяни Чигирин.  

Знайомство глядачів з роботою студії розпочав її керiвник – художник, викладач дитячої художньої школи Радiмiр Мiляр. Використовуючи фото та відеоматеріали, а також виставку оригіналів картин студійців, він презентував основні художні напрямки роботи студії, такі як: портрет, ікона, натюрморт, пейзаж. Основними темами робіт студійців стала тема вічної жіночості, тема видатних історичних постатей і етнічна тема. Серед робiт молодих художників були картини, виконані в техніці акварелі, олії, олівця та  монотипії.

Цікавою була розповідь про подальшу долю певних робіт, а також про творчий шлях студійців, які навчалися в художній студії в минулі роки. Наприклад, Олена Леськова, яка навчалася в художній студії у 2012 році, переїхавши до США і взявши участь у конкурсі молодих художників з роботою «Мадонна Літта», написаною в студії Центру молоді, посіла почесне І місце. 

Після презентації студії Радімір Міляр провів екскурс у історію розвитку художнього мистецтва вiд стародавнiх часiв до наших днiв.

На завершення першого дня «Калейдоскопа мистецтв» з привітальним словом виступила Прокопенко С.І. – головний спеціаліст управління культури і туризмуХмельницької міської ради, яка привітала учасників фестивалю та вручила грамоти за творчу роботу у молодіжній сфері.

З привітальним словом виступив Крук С.Л. – президент Подільського культурно-просвітницького центру імені М.К. Реріха. Він звернув увагу на те, що в будь-якій творчості головною метою є прагнення до краси і побажав у будь-якій справі завжди прагнути до прекрасного.

6 червня. Презентацiя театральної студії.

У другий день фестивалю розгорнулося театральне мистецтво. Керівник молодіжного театру-студії «Живе слово» режисер Ярослав Дмитрик презентував постановку вистави-мiстерiї «Перстень царя Душ`янти». Основною ідеєю цієї інсценізації давньоіндійського міфу була ідея перемоги справжнього кохання над усіма негараздами долі.

Незважаючи на те, що для всіх студійців це був дебют, вони досить добре впоралися зі своїми ролями.

7 червня. Презентацiя музичної студії.

У заключний день фестивалю про свою роботу звітувала музична студія. Керiвником студії бардом Олександром Новокшоновим був організований концерт гітарної музики. В програму концерта увійшли композиції всесвітньо відомої британської групи Бiтлз, iспанські та сучасні інструментальні композиції. Протягом усього концерту Олександр Новокшонов ділився з глядачами своїми роздумами про педагогічну роботу, розповідав про особливості проведення занять у музичній студії.

Проведення фестивалю «Калейдоскоп мистецтв – 2013» у новій його формі – протягом 3-х днів – є, безумовно, необхідним досвідом і дозволило побачити реальні потужності та можливості мистецьких студій Центру культурного розвитку молоді. Цей досвід, будучи відкоригований і вдосконалений, має всі шанси стати основою для нових, більш масштабних молодіжних проектів.