За гарною традицією, кожного року 1 червня у День захисту дітей дитяча театральна студія «Світлячки», яка вже дев’ятий рік працює при Подільському культурно-просвітницькому центрі імені М. К. Реріха та Подільському молодіжному об`єднанні «У майбутнє через Культуру», презентує театральну виставу.

От і в цьому році 1 червня в моно-театрі «Кут» відбулась прем’єра спектаклю «Маленький Принц» за однойменним твором Антуана де Сент-Екзюпері.

Вечір відкрила Твердохліб Л.І. – заступник президента Подільського культурно-просвітницького центру імені М.К. Реріха, привітавши всіх присутніх з Міжнародним днем захисту дітей, та Кошуцька Н.М. – керівник дитячої театральної студії «Світлячки».

«Маленький принц» – алегорична казка – найбільш відомий твір Антуана де Сент-Екзюпері, перекладений на більше ніж 180 мов та діалектів, у тому числі на основні європейські, азіатські, африканські та американські мови.

Глибина твору та його простота вражає. Юні актори так щиро розкрили образи Маленького Принца і Троянди – ідею чистого та ніжного кохання, образ Лиса – образ вірного друга, який навчає Маленького Принца вірності, вчить завжди відчувати відповідальність за коханих і за всіх близьких. З певною іронією були також розкриті образи Географа, Короля, Ділової людини, Честолюбця. Діти у своєму юному віці (від 8 до 14 років) глибоко та професійно зіграли своїх героїв, зачарувавши всіх глядачів.

Керівник дитячої театральної студії «Світлячки» Надія Кошуцька – досвідчений і прекрасний педагог і режисер, обираючи такі прекрасні твори, справжні перлини філософської думки, не тільки розвиває у дітей акторський талант, вона виховує в них справжнє духовне серце, вчить дітей добру та любові, вірності та дружбі. Адже втілюючи на сцені високі етичні ідеї, пропускаючи їх через свою душу, діти збагачують свої серця високими почуттями, стають більш витонченими та духовно сильнішими.

Особливо радує те, що в колективі «Світлячки» зявляються нові учасники, колектив росте, і в цьому році премєра спектаклю «Маленький Принц» пройшла двічі, у двох складах акторів.

Акторська майстерність дітей також росте. З радістю можна відмітити гру головного героя Олександра Субцельного (Маленький Принц), переможця всеукраїнського конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка, що відбувся в Києві у 2011 році; Проніної Ангеліни (Троянда); Вусатюк Анастасії (Лис); Наджоги Анастасії (Честолюбець), Котляра Романа (Географ), Титарчук Поліни (Ділова людина), Жданкіна Валерія (Король). А також новачків колективу, дітей, які вперше вийшли на сцену – Радченко Юрія (Льотчик) та Євженко Ілону(Змія).

Репертуар студії складають твори таких відомих авторів, як І. Крилов, Л. Глібов, С. Маршак, В. Драгунський, О. Уайльд, М. Метерлінк.

По закінченні спектаклю всі учасники отримали подарунки від спонсора ТОВ «Автолідер».

Нехай творчий шлях «Світлячків» завжди надихають прекрасні і високі ідеї, які нестимуть людям світло і радість.

Детальніше про дитячу театральну студію «Світлячки»

Театр-студія добре відома бібліотекам нашого міста, адже неодноразово виступала в дитячій бібліотеці імені Т. Г. Шевченка, бібліотеці імені М. Островського, бібліотеці № 12 тощо. Виступи театру-студії «Світлячки» пам’ятають і в школах № 1, № 6, № 13 міста Хмельницького.

Одними з найважливіших стали виступи в дитячому будинку с. Головчинці та в Хмельницькій обласній дитячій лікарні. Студійці відчували, що вони несуть хоча б невелику допомогу цим дітям, яка відбивається вогником в очах маленьких глядачів, у їхній посмішці, через їхній веселий сміх. Тому ці виступи стали особливо дорогими для колективу.

А ще з великим задоволенням дітлахи театру-студії виступають на Новорічних ялинках міста для малюків.

Гідно юні театрали представляють студію на різноманітних конкурсах міста та країни.

У 2010 році «Світлячки» брали участь у обласному конкурсі читців імені Л. Глібова, де отримали диплом за найкращу театралізовану байку.

У 2011 році в Києві відбувся всеукраїнський конкурс читців імені Т. Г. Шевченка, на якому Олександр Субцельний, посів почесне І місце, гідно представивши не тільки театр-студію, а й наше місто.

Творчим кредо театральної студії «Світлячки» є слова видатного педагога-гуманіста Ш. О. Амонашвілі: «Життя буде змінюватись умінням людей творити прекрасне і прагнути до прекрасного». Тому колектив студії своєю творчістю з великим та щирим бажанням прагне зробити сьогоднішній день добрішим, радіснішим, світлішим, адже недарма вони «Світлячки». Саме через театр, як синтетичний вид творчості, іде залучення студійців та глядачів до світової культури та її нетлінних цінностей.