4 травня 2022 року в приміщені «Мистецького простору» Подільського культурно-просвітительського Центру ім. М.К. Реріха (м.Хмельницький) відбулось урочисте відкриття виставки та церемонія нагородження переможців і учасників конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу 2021».
Мета Конкурсу: звернути увагу на духовний світ дітей, на їх уяву про людину та Космос, на взаємозв’язок людини і Всесвіту.
Співорганізаторами конкурсу стали:
Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька міська рада, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Подільський культурно-просвітительський Центр ім. М.К. Реріха.
Головним меценатом проекту є ПП «Баварія – Захід».
Голова журі конкурсу – член Міжнародного фонду художників, член Національної спілки художників України Олексій Леонов.
Члени журі:
• Радник Міністра внутрішніх справ України, заступник начальника відділу воєнно – патріотичного виховання та спорту, Президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Президент ради ПКПЦ ім. М.К.Реріха, кандидат педагогічних наук, доцент Станіслав Крук;
• Заступник начальника управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації Валентина Лукашук;
• головний спеціаліст управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Прокопенко;
• методист художньо-естетичних дисциплін обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анжела Махмутова;
• директор «Мистецького простору» Подільського культурно-просвітительського Центру ім. М.К. Реріха Діана Гайдук;
• член спілки художників Польщі Олександр Франко;
• член Міжнародного художнього фонду, мистецтвознавець Юлія Литвин.
«Космос» – в перекладі з грецької означає «Краса», «гармонія». Більше двох тисяч років тому давньогрецький мислитель Платон писав: «Від красивих образів ми перейдемо до красивих думок, від красивих думок – до красивого життя і від красивого життя – до абсолютної краси». Ця абсолютна Краса і є Космос.
Конкурс дитячого малюнку «Ми – діти Космосу 2021» проводився в трьох вікових группах: молодша 6-8 років, середня 9 – 11, старша 12-14 років.
В першому турі конкурсу були зареєстровані 357 робіт в електронному вигляді. З цих робіт у ІІ турі брали участь 42 роботи, які учасники конкурсу надіслали в оригіналі.
Роботи переможців і учасників конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу 2021» виявили яскравий талант, невичерпну енергію, багатство уяви і щирості наших юних художників і подарували глядачам велику радість від споглядання космічної краси їх творчості.

Тищенко Ангеліна – володарка І-го місця в старшій групі конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу».

Нагородження переможців і учасників конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу 2021».

З вітальним словом виступили члени журі Станіслав Крук і Світлана Прокопенко.

Виступ члена журі Станіслава Крука.

Виступ члена журі Світлани Прокопенко.

Програму урочистого заходу продовжила концертна програма за участю: Ансамблю народних інструментів «Віночок» Хмельницької школи мистецтв «Озерна», юної скрипальки, лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів Софії Зульфікар і юного бандуриста, лауреата всеукраїнських конкурсів, стипендіата міського голови 2022 року Артема Сапуги.

Ведуча заходу, керівник мистецького відділу ПКПЦ ім.. М.К. Реріха – Тетяна Косс.

Виступ лауреата всеукраїнських конкурсів Артема Сапуги.

Виступ лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Софії Зульфікар.

Виступ Ансамблю народних інструментів «Віночок» Хмельницької школи мистецтв «Озерна».

Урочиста і піднесена атмосфера свята, прекрасні роботи юних художників, яскравий виступ юних музикантів не залишили нікого байдужими.
Ми пишаємось, що наша українська земля багата талантами. Наші талановиті діти – наше світле майбутнє, майбутнє України вільної, могутньої, квітучої!

# play