17 квітня 2022 року Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний Центр Реріхів» (далі за текстом – МЦР) опублікувало звернення до реріхівських організацій росіі про підтримку військової агресії росіі проти України.

Зважаючи на те, що Подільський культурно-просвітницький Центр їм. М. К. Реріха протягом багатьох років співпрацював із Міжнародним Центром Реріхів у галузі культурно-просвітительської діяльності заради ствердження ідей Культури і Миру та збереження і захисту об’єктів культурної спадщини, з огляду на згадане вище звернення МЦР, вважаємо своїм обов’язком заявити, що ми глибоко обурені теперішньою позицією Правління МЦР стосовно дій росіі в Україні. 

Ми вважаємо, що підтримка Правлінням МЦР антигуманних агресивних дій росіі суперечить самій суті світлих ідей Гуманізму, Культури і Миру, заради яких жили и працювали М.К.Реріх, О.І.Реріх, Ю.М.Реріх і С.М.Реріх.

У зв’язку із зазначеним вище, ми офіційно заявляємо рішучий протест проти рішення Правління МЦР про підтримку війни росіі проти України та засуджуємо таку недалекоглядну та безвідповідальну позицію Правління МЦР. Віримо у перемогу Світла над темрявою та підтримуємо справедливу боротьбу українського народу за вищі людські цінності, за Свободу і Незалежність!

Рада Подільського культурно-просвітницького Центру імені М.К.Реріха від імені всіх співробітників.