Ось і завершилась у нашому місті виставка робіт члена Національної спілки художників України, скульптора Олексія Леонова «За покликом серця».

Цей проект дійсно від самого задуму до свого завершення проходив за покликом серця, а точніше багатьох сердець. Скільки людей особисто і за допомогою радіо і телебачення змогли познайомитись із творчістю цього унікального українського митця.

Спершу варто зазначити, що відкриття виставки стало, мабуть, центральною культурною подією святкування Дня міста Хмельницького.

По-друге, місто Хмельницький тепер може по праву пишатись ще одним чудовим громадським виставковим залом, який відкрився в приміщенні ПП «Баварія-Захід», що на Проспекті Миру біля центрального автовокзалу. Олексій Леонов після відкриття виставки зізнався, що ще ніколи його виставка не проходила в такій просторій залі.

Натхненником цього мистецького проекту виступив керівник Подільського культурно-просвітницького центру ім. М. К. Реріха Станіслав Крук.

Власники ПП «Баварія-Захід» Роман та Діана Гайдуки проявили ініціативу організувати виставку саме у них, не побоявшись того, що новий виставковий зал знаходиться далеко від центру міста і належить організації, яка займається продажем автомобілів. Завзятість організаторів сторицею виправдалась тисячами щирих відгуків про новий культурний осередок. Поява цього нового виставкового залу нагадує історію розвитку старовинних культурних центрів, галерей, музеїв, якими завжди опікувались меценати і які згодом ставали гордістю міст, губерній і навіть гордістю держави. Ще в давнину помічено, що кожен справді успішний підприємець завжди намагався щось залишити по собі для людей. Приємно, що цей приклад наслідують і наші сучасники.

По-третє, таку сміливу ініціативу організації виставки скульптур відомого митця підтримала і міська влада, яка в особі міського голови С. І. Мельника та керуючої справами міськвиконкому Л. П. Черевченко активно допомогла в організації виставки.

Не залишилась байдужою і громада міста. Зокрема, голова громадської ради при Хмельницькому міському виконавчому комітеті і одночасно голова Хмельницького міського Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» Зоя Діденко зробила чудову телепередачу про творчість Олексія Леонова на Хмельницькій обласній державній телерадіокомпанії «Поділля-Центр».

У подарунок нашому місту Олексій залишив дві свої скульптури, які тепер будуть постійно експонуватись у приміщенні Подільського культурно-просвітницького Центру ім. М. К. Реріха (вул. Подільська, 25). Досягнута також безпрецедентна домовленість про передачу для тривалого експонування у виставковий зал ПП «Баварія-Захід» ще 30 скульптур Олексія Леонова. Тож Леонов залишається у Хмельницькому.

Та, напевне, найголовніший подарунок Леонов залишив у серцях подолян, які особисто змогли відвідати виставку. Адже після огляду експозиції та екскурсії люди виходили наче окрилені новими ідеями та світлими образами, які випромінюють скульптури майстра. Цінності християнства та мудрість Сходу, відомі жіночі образи та діти нової свідомості, видатні вчені, поети, релігійні діячі та державотворці, філософи і великі гуманісти, – ці образи розкрив у своїй творчості Олексій.

Виставку «За покликом серця» можна повноправно назвати «пам’яткою про головне», про те, заради чого кожен із нас народився на землі, що поєднує всіх нас, незалежно від місця і часу, вірувань і вподобань. Цим головним є вічні моральні цінності, на яких впевнено можна будувати своє життя і які так сьогодні потрібні нашому суспільству.

Таки «всім миром» можна вершити великі справи, лише б об’єднатися нам навколо вічного і дійсно цінного – Культури.