12 лютого 2013 року вПодільському культурно-прсвітительському Центрі імені М. К. Реріха відбувся урочистий вечір, присвячений 134-річчю від дня народження Олени Іванівни Реріх – великої подвижниці, Матері Агні-Йоги, філософа та мислителя, чий внесок у духовний розвиток людства є величезним. Ще дуже багатьом поколінням належить пізнавати ті глибини філософської та духовної думки, які передала у своїх працях О. І. Реріх, а також осягати той великий самовідданий подвиг який здійснила вона у своєму житті.

З вітальним словом виступив президент Подільського культурно-просвітительського Центру імені М. К. Реріха С. Л. Крук, який розповів про роль О. І. Реріх у еволюційному розвитку планети Земля та її людства (фото 1).

Фото 1. Виступ С. Л. Крука

Фото 1. Виступ С. Л. Крука

Була підготовлена експозиція книг О. І. Реріх (фото 2).

Фото 2. Экспозиция книг Е. И. Рерих.

Фото 2. Экспозиция книг Е. И. Рерих.

Відбулась презентація нового компакт-диску «Проти течії» інструментального ансамблю «Лада» Подільського культурно-просвтительського Центру імені М. К. Реріха (фото 3–4).

Епіграфом до цього диску можна взяти слова С. М. Реріха: «Нам дано творити свою власну долю. Ми маємо пам’ятати, що тільки безстрашно тримаючи свій напрям проти течії життя, можемо ми стати хазяями своєї долі».

Фото 3–4. Диск с записом літературно-музичної композиції «Проти течії»

У літературно-музичній композиції «Проти течії» виконані музичнітвори Г. Генделя, Й. Гайдна, Ф. Вераччіні, І. Кребса, С. Скрябіна, Е. Гріга, К. М’яскова, М. Глінки, В. Монті, А. Хачатуряна, Н. Римського-Корсакова, Ц. Кюі, П. Чеснокова, Ф. Шуберта, українська народна музика, а також мелодіїІндіїта Тибету. Аранжування музичних творівзробила Т. Пасічник – керівник ансамблю.

Музичнітвори чередуються зі словами М. К. Реріха и С. М. Реріха, віршами О. Чижевського, Ф. Тютчева, Ю. Балтрушайтіса, Т. Левіної, Т. Книжник, Я. Райніса, К. Бальмонта, Л. Українки, О. Толстого, М. Реріха.

Фото 5. Учасники урочистого вечора, присвяченого 134-річчю від дня народження О.І. Реріх, у залі Подільського культурно-просвітницького ЦентруіменіМ. К. Реріха.

Уся літературно-музична композиція супроводжується демонстрацією слайдів, дібранных заспівзвучністюз музичними та літературними темами. У слайд-композиціївикористано фотографії робіт скульптора О. Леонова, художників (М. Реріха, С. Реріха, О. Висоцького, Г. Соколовської, Е. Кирилової, А. Полікутіна, С. Люшиної-Хараламбус, Ф. Рассулі), майстрів Петриківського розпису, буддійських мандал, кадри з художніх і документальних фільмів.

Презентація літературно-музичної программи«Проти течії» приурочена до днянародження О. І. Реріх ідо 3-річчя ансамблю «Лада». Інструментальний ансамбль «Лада» народився 12 лютого 2010рокуіна честь О. І. Реріх  був названийім’ям, якимїїласкаво називавМ. К. Реріх.

Незважаючи на свій юний вік, інструментальний ансамль «Лада» вже виступив з концертом «Вість Краси» у Калузі (2011 рік), з літературно-музичною композицією «Новий час» на Всеукраїнських читаннях з гуманної педагогіки в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова в Києві (2012 рік), з літературно-музичною композицією «Учителю, надихни мене на творчість!».

Літературно-музична композиція «Учителю, надихни мене на творчість!» у 2012 році була записана на компакт-диск. Так з’явився перший компакт-диск, записаний ансамблем»Лада», а другим став диск «Проти течії».