17 січня 2013 року у виставковому залі ПП “Баварія-Захід” відбулося відкриття нової виставки відомого у всьому світі українського скульптора, члена Національної спілки художників України ОЛЕКСІЯ ЛЕОНОВА «Молитва в скульптурі».
Це вже друга в нашому місті виставка творчих робіт талановитого майстра.

У свої 30 років він вже створив понад 500 творів. За останні 5 років його виставки пройшли у більш ніж 50 містах України та СНД. Його скульптури стоять на знаменитій Алеї мистецтв у м. Києві, роботи майстра знаходяться в приватних колекціях України, СНД, країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Наблизити два світи – Земний і Надземний – було споконвічним прагненням справжніх художників. Вираження у формі духовного світу притаманне творчості скульптора Олексія Леонова. Уява та серце художника в роботі звертається до великих особистостей. На виставці представлені постаті видатних історичних та міфічних осіб, героїв духа та подвижників, поетів, філософів та Великих Вчителів людства – Христос, Конфуцій, Лао-Цзи, Моїсей, Крішна, Будда, цар Соломон, Андрій Рубльов, Сергій Радонезький, Мати Тереза, М.К.Реріх та багато інших.

Тонко втілюючи у глині живий вогонь духу, скульптор неначе оживляє прекрасні образи.

«Моя концепція – каже Олексій Леонов – об`єднання людей на основі вічних цінностей, вищих прагнень людського духу». «Краса є вічною основою життя у всіх світах. Моя творчість виражає прагнення до краси».

І дійсно, перебуваючи у залі, і дивлячись на роботи скульптора, відчуваєш неначе молитовний, піднесений стан, у якому Небесне – таке близьке і таке невимовно далеке, втілюється у витончених, прекрасних образах. Ці образи вражають глибиною свого духу і надихають стремління до вищих ідеалів, до вдосконалення.

Мистецтво Леонова – унікальне й новаторське. Воно стало проривом у художньому осмисленні історії всього людства, у розумінні дійсного призначення людини й шляхів її духовного становлення. Скульптор вийшов за рамки національної школи, осмислив буття з передових позицій ХХІ століття. Тематика творів автора надзвичайно широка, різноманітна. Цілою плеядою творчих образів він демонструє історію розвитку людського духу різних епох і народів. Основою творчості скульптора є духовний синтез культур, релігій, філософії у пошуку відповідей на сакральні запитання. Пластична мова скульптора Леонова сформована на основі глибоких знань законів анатомії людського тіла. Художник віддає перевагу техніці шамоту, яка дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення та зближує її з технікою олійного живопису, при якому твір від задуму до завершення створюється самим автором.

Організація і відкриття виставки відбулася за підтримки Хмельницького міського голови С.І Мельника та об’єднала владні органи, широку громадськість та мецената, який і допоміг втілити цей суспільний проект в життя.

Організаторами виставки виступили:

  • Хмельницька міська рада,
  • Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К.Реріха,
  • Подільське молодіжне об’єднання «У майбутнє через культуру»,
  • Громадська рада при Хмельницькій обласній державній адміністрації,
  • Громадська рада при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради,
  • Хмельницький національний університет,
  • ТзОВ «Автолідер».

Урочисту подію відкрив Хмельницький муніципальний академічний камерний хор (художній керівник і диригент І. Цмур) твором К. Стеценко «Благослови, душа моя, Господа».

Ведуча вечора Т. Косс надала слово для привітання поважним гостям:

Перший проректор ХНУ, д.т.н. Войнаренко М.П. привітав автора та гостей виставки.

Перший проректор ХНУ, д.т.н. Войнаренко М.П. привітав автора та гостей виставки.

З теплими словами привітання та подяки меценатам – родині Гайдуків, виступив президент ПКПЦ ім. М.К. Реріха, к.п.н, доцент Крук С.Л.

З теплими словами привітання та подяки меценатам – родині Гайдуків, виступив президент ПКПЦ ім. М.К. Реріха, к.п.н, доцент Крук С.Л.

Головний спеціаліст управління культури і туризму Прокопенко С.І. привітала всіх присутніх.

Головний спеціаліст управління культури і туризму Прокопенко С.І. привітала всіх присутніх.

З привітанням виступив голова громадської ради обласної державної адміністрації РезніковЮ.О.

З привітанням виступив голова громадської ради обласної державної адміністрації РезніковЮ.О.

З теплими словами виступила Діденко З.О. - голова громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, голова Хмельницького міського товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка “Просвіта”.

З теплими словами виступила Діденко З.О. – голова громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, голова Хмельницького міського товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка “Просвіта”.

Привітав колегу член національної спілки художників УкраїниЮрков І.М.

Привітав колегу член національної спілки художників України Юрков І.М.

Меценат проекту, один із засновників ПП «Баварія-Захід» Гайдук Д.Г. привітала О.Леонова з відкриттям виставки.

Меценат проекту, один із засновників ПП «Баварія-Захід» Гайдук Д.Г. привітала О.Леонова з відкриттям виставки.

Скульптор Олексій Леонов виступив із словами вдячності та розповів про ідею виставки «Молитва у скульптурі».

Скульптор Олексій Леонов виступив із словами вдячності та розповів про ідею виставки «Молитва у скульптурі».

Під звуки різдвяних співів Хмельницького муніципального академічного камерного хору, в оточенні прекрасних витворів мистецтва, серед щирих і добрих слів створилася урочиста і радісна атмосфера, яка об`єднала серця людей.

Після урочистої частини всі бажаючі могли послухати екскурсію, яку проводив Олексій Леонов, сфотографуватися з автором та отримати автограф.

Що до роботи виставки скульптур О. Леонова «Молитва в скульптурі»:

Виставка працюватиме щоденно, крім неділі, з 10:00 до 18:00, в суботу з 10:00 до 15:00

Вхід на виставку для хмельничан і гостей міста вільний.

Планується організація безкоштовних екскурсій для школярів та студентів міста та області. Виставка працюватиме до 1 жовтня 2013 року.

Для довідки:

Художник народився в 1982 році в Україні. Обдарований хлопчик із раннього дитинства відчув потяг до скульптури. В 1993-1999 роках навчався на відділенні скульптури у Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка. В 2005 році він із відзнакою закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Ще в студентські роки Олексій почав наполегливо шукати витоки істини життя, його переповнювало бажання збагнути цей світ із середини, відчути і знайти ту правду буття, яка завжди була притаманна справжньому мистецтву. Звідси у молодого скульптора і виникло захоплення філософією, міфологією, світовою культурою та історією релігій. Подальше вдосконалення майстерності Олексія проходило в аспірантурі під керівництвом академіка Василя Захаровича Бородая.

У 2008 році Леонов став членом Національної спілки художників України. Скульптору властива виняткова працелюбність, його щоденна наполеглива робота стала невід’ємною від творчості. Понад 60 персональних виставок автора відбулися у різних містах України та СНД упродовж 2005-2012 років.
Скульптор, закоханий у творчість, багато працює, його виставки практично не припиняються, і зараз, паралельно з нашою, проходять шість персональних виставок (переважноза кордоном).