17 січня 2013 року о 15.00 у виставковому залі ПП “Баварія-Захід”(м. Хмельницький, проспект Миру, 103/1, біля автовокзалу №1) відбудеться відкриття нової виставки відомого у всьому світі українського скульптора, члена Національної спілки художників України ОЛЕКСІЯ ЛЕОНОВА «Молитва в скульптурі».

Проект об’єднав владні органи, широку громадськість та мецената, який і допоміг втілити цей суспільний проект в життя.

Організатори виставки:

  • Хмельницька міська рада,
  • Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К.Реріха,
  • Подільське молодіжне об’єднання «У майбутнє через культуру»,
  • Громадська рада при Хмельницькій обласній державній адміністрації,
  • Громадська рада при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради,
  • Хмельницький національний університет,
  • ТзОВ «Автолідер».

Виставка відбувається за підтримки Хмельницького міського голови.

Автор особисто буде присутнім на відкритті виставки.

Вхід на виставку для хмельничан і гостей міста буде вільним.

Планується організація безкоштовних екскурсій для школярів та студентів міста та області.

Виставка буде працювати щоденно, крім неділі, з 10:00 до 18:00, в суботу з 10:00 до 15:00 (до 1 червня 2013 року).

Це буде вже друга в нашому місті виставка творчих робіт талановитого майстра.

Наблизити два світи – Земний і Надземний – було споконвічним прагненням справжніх художників. Вираження у формі духовного світу притаманне творчості скульптора Олексія Леонова. Його мистецтво сповнене кращими прагненнями до Небесного.

Художник народився в 1982 році в Україні. Обдарований хлопчик із раннього дитинства відчув потяг до скульптури. В 1993-1999 роках навчався на відділенні скульптури у Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка. В 2005 році він із відзнакою закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Ще в студентські роки Олексій почав наполегливо шукати витоки істини життя, його переповнювало бажання збагнути цей світ із середини, відчути і знайти ту правду буття, яка завжди була притаманна справжньому мистецтву. Звідси у молодого скульптора і виникло захоплення філософією, міфологією, світовою культурою та історією релігій. Подальше вдосконалення майстерності Олексія проходило в аспірантурі під керівництвом академіка Василя Захаровича Бородая.

У 2008 році Леонов став членом Національної спілки художників України. Скульптору властива виняткова працелюбність, його щоденна наполеглива робота стала невід’ємною від творчості.Понад 50 персональних виставок автора відбулися у різних містах України та СНД упродовж 2005-2011 років.

Мистецтво Леонова – унікальне й новаторське. Воно стало проривом у художньому осмисленні історії всього людства, у розумінні дійсного призначення людини й шляхів її духовного становлення. Скульптор вийшов за рамки національної школи, осмислив буття з передових позицій ХХІ століття. Тематика творів автора надзвичайно широка, різноманітна. Цілою плеядою творчих образів він демонструє історію розвитку людського духу різних епох і народів. Основою творчості скульптора є духовний синтез культур, релігій, філософії у пошуку відповідей на сакральні запитання.

Пластична мова скульптора Леонова сформована на основі глибоких знань законів анатомії людського тіла. Художник віддає перевагу техніці шамоту, яка дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення та зближує її з технікою олійного живопису, при якому твір від задуму до завершення створюється самим автором.

Мистецтво Олексія Леонова – тепле, енергійне, задушевне. Скульптора цікавить форма як вираження кращих людських почуттів-енергій, відтінки яких він настільки вміло передає в тонких лініях своєї скульптури, що відчувається її внутрішнє світіння. Стани осяяння, молитви, прагнення до духовного прозріння домінують у образах автора. Сповнена глибоким змістом скульптура Олексія Леонова несе сердечне тепло, відчуття якого для кожного може стати справжнім одкровенням.

Його скульптури стоять на знаменитій Алеї мистецтв у м.Києві, роботи майстра знаходяться в приватних колекціях України, СНД, країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Скульптор, закоханий у творчість, багато працює, його виставки практично не припиняються, і зараз, паралельно з нашою, проходитимуть шість персональних виставок (переважно за кордоном).