Сьогодні 10 вересня 2019 року “Мистецький простір” Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха розпочав дуже цікавий цикл лекцій “Великі постаті людства”.

Сьогоднішня лекція у формі літературно-музичної слайд-композиції була присвячена легендарній постаті Джордано Бруно – людині Всесвіту, який своїм космічним мисленням, своїм духом і серцем приніс величезний дар людству, заплативши за це своїм життям.

Сьогодні, більш ніж чотири століття з того дня, коли вогнище інквізиції у Римі на площі Квітів Кампо деї Фйорі полинуло великого італійського філософа, вченого, поета епохи Відродження Джордано Бруно і ми не перестаємо приклонятися перед його мужністю і силою його думки, яка випередила багато відкриттів сучасної науки.

Він зробив такі відкриття, які тільки через сторіччя підтвердили вчені, хоча не мав абсолютно ніяких астрономічних інструментів, навіть телескопа (який буде відкритий Галілеєм в 1609 році через 9 років після смерті Джордано Бруно).

Джордано Бруно пише: «Мені кажуть, що я своїми твердженнями хочу перевернути світ догори дном. Але хіба було б погано перевернути перевернутий світ?”

Він стверджував, що наше Сонце і планети Сонячної системи – це всього лише маленький куточок в безмежному Космосі. У Всесвіті існує незліченна кількість тіл, подібних до нашого Сонця. Весь Всесвіт є живим організмом.

Всесвіт Бруно – безмежність, яка має незліченність світів, а Бог розчинений в цій безмежності, присутній в усьому і що призначення людини полягає в пізнанні божественного в собі і в Природі. Уявлення про Бога можна скласти, вивчаючи Природу, оскільки Бог присутній в усьому, що нас оточує. Він знаходиться в усьому, що сприймається нами, і в усьому, що лежить за межею нашого сприйняття.

Прикрасою вечора стала класична музика у виконанні лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Наталі Полтавцевої. Прозвучали твори Й.С. Баха, Л. Бетховена, О. Скрябіна, С. Рахманінова, Ф. Шопена.

Наприкінці вечора у виконанні Гарковенко Романа, учня 2 гімназії, прозвучав чудовий філософський сонет, написаний самим Джордано Бруно.

Ведучою вечора була Тетяна Косс.

Від імені усіх гостей дякуємо авторам та організаторам за прекрасний і такий проникливий захід