26 вересня 2015 року у виставковому залі ПП «Баварія-Захід» за ініціативою Подільського культурно-просвітницького центру імені М.К. Реріха вже втретє відкрилася виставка творчих робіт члена Національної спілки художників України, київського скульптора Олексія Леонова «Вічне та прекрасне». Відкриття приурочено до свята Дня міста Хмельницького.

Організаторами виставки виступили:

  • Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К. Реріха,
  • Хмельницька міська рада,
  • Хмельницький національний університет.

Мистецтво київського скульптора має риси унікальності та новаторства. Воно стало проривом у художньому осмислені історії всього людства. Олексій Леонов –це скульптор, якийволодіє дивовижною здатністю через матеріал фізичний донести духовну суть людини.

За словами автора виставки Олексія Леонова, концепцією його творчості є «…об’єднання людей на фундаменті вічних цінностей, вищих прагнень людського духу… Краса є нічим незнищенною основою життя в усіх світах. Моя творчість – це вираження прагнення до краси».

Художник віддає перевагу техніці шамоту, яка дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення та зближує її з технікою олійного живопису, при якому твір від задуму до завершення створюється самим автором. Стани осяяння, молитви, прагнення до духовного прозріння домінують у образах майстра.

На виставці представлені 36 нових скульптур, з яких 5 – з бронзи.

На відкритті урочистого заходу з вітальним словом виступили:

в.о. Хмельницького міського голови Костянтин Іванович Чернилевський,

в.о. Хмельницького міського голови Костянтин Іванович Чернилевський,

проректор Хмельницького національного університету, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор Войнаренко Михайло Петрович,

президент Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К.Реріха, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практичної психології та педагогіки, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету Крук Станіслав Леонідович,

голова Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта»Зоя Олександрівна Діденко.

На відкритті виставки звучала чарівна класична музика у виконанні струнного квартету у складі: Любов Мазяр (скрипка), Ірина Атаманюк (скрипка), Олександр Дікарєв (альт), Сергій Коровяцький (віолончель).

Гості та учасники урочистого відкриття почули твори Й. Пахельбеля «Канон ре мажор», Мирослава Скорика «Мелодія», Вольфганга Амадея Моцарта «Маленька нічна серенада» ч.1,музичний твір видатного українського композитора ХХ століття Василя Барвінського «Молитва».

Відкриття виставки «Вічне та прекрасне» скульптора Олексія Леонова не було б можливим без участі меценатів, які допомогли втілити цей важливий суспільний проект у життя. Вже втретє виставка експонується у виставковому залі ПП «Баварія-Захід». Співорганізаторами і головними меценатами проекту є засновники ТОВ «Автолідер» та ПП «Баварія-Захід» – Гайдук Роман Володимирович та Гайдук Діана Георгіївна.

Олексій Леонов стверджує: «Мало жити в красі, важливо її помічати».

Унікальні роботи Олексія Леонова, які наповнені Молитвою, Любов’ю і Світлом пробуджують душу від духовного сну, змушують підняти очі від землі до Неба – і побачити Красу, яка надихає і допомагає жити, творити, любити.

Виставка працює з 10.00 до 18.00. Крім неділі.
Вхід вільний.

Запрошуємо усіх!