17 грудня 2015 року в органному залі Хмельницької обласної філармонії відбулося святкування 25-річчя з дня заснування Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха (далі за текстом – ПКПЦ ім. М. К. Реріха) – однієї з найбільш потужних культурно-просвітительських організацій Хмельницької області.

На свято зібралося чимало друзів та співробітників Центру, представники влади та дружні організації.

Першим з привітальним словом виступив президент ПКПЦ ім. М.К. Реріха, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практичної педагогіки та психології, директор центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету Станіслав Крук. Він привітав усіх присутніх із святом та розповів про історію створення організації, пригадавши багатьох людей, які стояли у її витоків.

Привітати з річницею ПКПЦ ім. М.К. Реріха прийшов Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, який наголосив на великому значенні духовності для розвитку суспільства і виховання майбутніх поколінь. Від імені влади міста О. Симчишин висловив сподівання на співпрацю із ПКПЦ ім. М. К. Реріха у галузі культурно-просвітительської діяльності. Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вручив Станіславу Круку відзнаку за значний внесок організації в культурне життя нашого міста.

Наступною привітала усіх присутніх зі святом депутат хмельницької обласної ради, голова комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Інна Ящук – давній друг ПКПЦ ім. М.К. Реріха, людина, яка завжди підтримує його ініціативи, особливо у сфері гуманної педагогіки.

Приїхали на святкування й друзі з Києва – віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки, Лицар гуманної педагогіки, директор та головний лікар стоматологічної клініки «Марігор» Ігор Ерметов – перший керівник Подільського молодіжного культурного об`єднання «У майбутнє через культуру» та Людмила Мазур – голова київського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха. Ігор Ерметов подарував для бібліотеки ПКПЦ ім. М.К. Реріха «Світова культура» книги академіка Л. В. Шапошникової – першого віце-президента Міжнародного Центру Реріхів, історика, сходознавця, вченого та філософа.

Привітав усіх зі святом керівник Подільського молодіжного культурного об`єднання «У майбутнє через Культуру», кандидат юридичних наук, доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський та подарував від організації у бібліотеку ПКПЦ ім. М.К. Реріха раритетні книги – репринтне видання повного зібрання творів всесвітньо відомого філософа В. Соловйова, видане в Бельгії у 1966 році.

Теплі та щирі слова промовила Лідія Біленька – голова ради жінок м. Хмельницького, вітаючи співробітників ПКПЦ ім. М.К. Реріха.

Дуже приємно було почути привітання від голови обласного товариства поляків м. Хмельницького Франца Міцинського.

Ведучі вечора розповіли усім гостям та присутнім святкового заходу про найбільш важливі події з життя Центру ім. М.К. Реріха за 25 років його існування:

  • роботу Музею-бібліотеки «Світова культура», яка налічує більше 5000 примірників книг філософського, духовного, наукового та мистецького напрямків;
  • діяльність культурно-просвітницького та наукового відділів, відділу роботи з молоддю;
  • виставкову діяльність;
  • величезну роботу з розвитку гуманної педагогіки;
  • видавничу діяльність;
  • дитячу театр-студію «Світлячки».

Керівник дитячої театру-студії «Світлячки» Надія Кошуцька разом із юними театралами подарували усім присутнім чудові вірші.

Протягом усього вечора звучала прекрасна класична музика у виконанні Заслуженої артистки України Наталії Молдован (орган), Лауреатів міжнародних конкурсів Тараса та Ольги Маликів (флейта, скрипка), соліста хмельницької обласної філармонії Степана Дробіта (баритон), Лауреатів міжнародних конкурсів Лесі Король (бандура) та Олександра Якубова (акордеон), камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – Олександр Драган).

Прозвучали твори Х.А. Штамма «Радісна токата», Ш.М. Відора «Аллєгро кантабіле» з симфонії №5, В.-А. Моцарта «Ave Verum», А. Вівальді «Концерт для флейти-пікколо до мажор 1 ч.» та «Пори року. Концерт «Літо». Гроза», Й. Пахельбеля «Чакона», Т. Альбіноні «Адажіо», К. Мяскова «Концертіно для бандури з оркестром» та ін.

Гості свята мали можливість подивитися слайд-композиції про 25-річну історію ПКПЦ ім. М. К. Реріха та усвідомити, яку величезну роботу було зроблено за ці роки завдяки спільним зусиллям багатьох людей, однодумців, тих, хто із палаючими серцями працював і працює на загальне благо.

Ювілей – це час висловити всю міру любові та вдячності. І сьогодні Подільський культурно-просвітительський Центр імені М. К. Реріха дякує всім, хто протягом 25 років брав активну участь у його роботі, підтримував добрим словом і слушною порадою. Щиро дякує всім своїм співробітникам, друзям, усім небайдужим, усім, усім, усім!

Особливу щиросердну подяку колектив Подільського культурно-просвітительського Центру імені М. К. Реріха висловлює меценатам – засновникам ТОВ «Автолідер» та ПП «Баварія-Захід» – Гайдуку Роману Володимировичу і Гайдук Діані Георгіївні та їх співробітникам за підтримку багатьох культурно-просвітницьких проектів та організацію чудового урочистого вечора.