8 жовтня 2021 року в приміщені Подільського культурно-просвітницького Центру ім. М.К. Реріха (м.Хмельницький) відбулось урочисте відкриття виставки переможців обласного конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу» за 2018-2020 роки.

Відкриття виставки приурочено до Дня народження Миколи Костянтиновича Реріха видатного подвижника культури, всесвітньовідомого художника, вченого, громадського діяча.

Конкурс «Ми – діти Космосу» був започаткований у вересні 2018 року ПКПЦ ім. М.К. Реріха.

Мета Конкурсу: звернути увагу на духовний світ дітей, на їх уяву про людину та Космос, на взаємозв’язок людини і Всесвіту.

Співорганізаторами конкурсу стали:

  • Хмельницька обласна державна адміністрація,
  • Хмельницька міська рада,
  • Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
  • Подільський культурно-просвітницький Центр ім. М.К. Реріха.

Головним меценатом проекту є ПП «Баварія – Захід».

Голова журі конкурсу – член Міжнародного фонду художників, член Національної спілки художників України Олексій Леонов.

На виставці представлено 27 робіт, які обрали з 1145 робіт учасників конкурсу.

Космос

«Космос» – в перекладі з грецької означає «Краса», «гармонія». Більше двох тисяч років тому давньогрецький мислитель Платон писав: «Від красивих образів ми перейдемо до красивих думок, від красивих думок – до красивого життя і від красивого життя – до абсолютної краси». Ця абсолютна Краса і є Космос.

І як поетично написав Олександр Чижевський:

Мы – дети Космоса. И наш родимый дом
Так спаян общностью и неразрывно прочен,
Что чувствуем себя мы слитными в одном,
Что в каждой точке мир – весь мир сосредоточен…

І в кожній роботі наших юних художників «весь світ зосереджений».

З вітальним словом виступили заступник Президента ради ПКПЦ ім. М.К.Реріха Лілія Твердохіб та директор «Мистецького простору» ПКПЦ ім. М.К.Реріха Діана Гайдук.

Програму заходу продовжила концертна програма за участю вихованців Хмельницької школи мистецтв «Озерна»: юної скрипальки, лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів Зульфікар Софії і юного бандуриста, лауреата всеукраїнських конкурсів Артема Сапуги; Дитячого хору «Райдуга» Хмельницької дитячої школи мистецтв «Райдуга» (керівник Аліна Севак).

Свято відкриття виставки переможців обласного конкурсу дитячого малюнку «Ми – діти Космосу» пройшло в урочистій і піднесеній атмосфері і подарувало відвідувачам виставки святковий настрій і натхнення.

# play