12 лютого 2022 року в приміщені «Мистецького простору» ПКПЦ ім. М.К. Реріха відбувся урочистий захід, присвячений 143 річниці від дня народження Олени Іванівни Реріх – видатного філософа і вченої, публіциста і письменниці, перекладача і педагога, мистецтвознавця, просвітителя, громадського діяча ХХ ст..

Олена Іванівна – дружина, невтомна супутниця і натхненниця творчості великого художника і громадського діяча Миколи Реріха. Мати, що дала світу двох синів: відомого у світі вченого сходознавця Юрія Реріха і всесвітньовідомого художника Святослава Реріха.
О.І.Реріх – співавтор ідеї Міжнародного Договору про охорону художніх і наукових установ та історичних пам’ятників, який носить назву Пакта Реріха. Засновник і президент унікального Міжнародного Інституту Гімалайських досліджень «Урусваті» в Індії.

Головна праця життя – це серія книг, які були підготовлені до друку і видані разом з М.К.Реріхом і мають загальну назву «Жива Етика». Олена Іванівна писала: Жива Етика «дається для застосування в житті. Докласти принцип Краси у всіх подробицях життя звичайного буде вже розумінням Учення і внесенням Світла в сутінки буденності…».
Все своє життя Олена Іванівна Реріх присвятила служінню людству, залишив нам свій досвід, свої праці і свою Любов… Вона являла собою приклад, як треба йти через життя Іменем Владики.
І чим більше проходить часу, тим яснішою стає велич зробленого Нею для еволюції планети і всього людства.
З вітальним словом виступив Президент ради ПКПЦ ім.М.К.Реріха Станіслав Крук.

Урочистий захід до 143 річниці від дня народження Олени Іванівни Реріх продовжив святковий концерт органної та камерної музики за участю солістів хмельницької обласної філармонії: заслуженої артистки України Наталії Молдован (орган), заслуженої артистки України Оксани Цмур (скрипка), лауреата міжнародних конкурсів Ольги Абакумової (сопрано), лауреата міжнародних конкурсів Тараса Малика (флейта).

В концертній програмі звучали слова О.І.Реріх про високе призначення людини, про еволюційну роль краси і мистецтва.

Урочисту і піднесену атмосферу свята для всіх бажаючих продовжила екскурсія виставкою відомого київського скульптора, члена Міжнародного фонду художників, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова «Дар життя», яку провів Станіслав Крук.

# play