Сьогодні, 4 вересня 2016 року, у Подільському культурно-просвітительському Центрі імені М. К. Реріха (м. Хмельницький) відбулась творча зустріч з відомим українським скульптором, членом Національної спілки художників України Олексієм Леоновим.

Роботи художника вже кілька років поспіль експонуються у Хмельницькому у виставковому залі ПП «Баварія Захід». Майже кожне відкриття супроводжувалось безпосереднім спілкуванням з майстром і живою музикою. Однак сьогоднішня зустріч була особливою. Митець підготував для присутніх у залі гарний сюрприз: представив свою нову творчу роботу – скульптурний портрет Олени Іванівни Реріх, який він подарував в музей-бібліотеку «Світова Культура» Подільського культурно-просвітительського Центру імені М. К. Реріха.

На зустрічі з Майстром кожен бажаючий міг запитати його про мистецький шлях, джерела натхнення, творчі плани тощо. Олексій щиро і цікаво відповідав на кожне запитання. І навіть після того, як офіційна частина завершилась, митець ще довго залишався у колі людей, які прагнули спілкування з ним.

Музичною родзинкою зустрічі було тріо «Флаутандо» до складу якого входять лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Максим Заводний (гітара), Ольга Малик (скрипка) і Тарас Малик (флейта). «Маленькі шедеври великих композиторів» – концертна програма, представлена талановитими молодими музикантами, зачарувала всіх, створивши особливу атмосферу високого мистецтва, до якого належать і скульптури Олексія Леонова.

Прозвучали такі твори: Й. С. Бах «Арія та скерцо», Ф. Шуберт «Серенада», В. А. Моцарт «Рондо в турецькому стилі», Ж. Бізе «Антракт до ІІІ дії з опери “Кармен”», В. А. Моцарт «Увертюра до опери “Cosifantutte” “Так чинять усі жінки”», П. Чайковський «Східний танець з балету “Лускунчик”», П. Моріа «Менует і токата», Д. Шостакович «Вальс-жарт», С. Джоплін «Регтайм», Г. Дініку «Хора Стаккато», В. Монті «Чардаш», А. Петров «Вальс з к/ф “Бережись автомобілю”», А. Пяццолла «Лібертанго».

Митець анонсував відкриття своєї нової виставки «Верховенство духу» у Хмельницькому 24 вересня 2016 року. Відкриття виставки відбудеться у приміщенні нового мистецького осередку «Мистецький простір» Подільського культурно-просвітительського Центру імені М. К. Реріха (біля ПП «Баварія Захід»), створеного силами меценатів Діани і Романа Гайдуків.

«Союз вогню і глини» – так розпочала програму зустрічі чарівна ведуча Тетяна Кос.

«Втілення високої духовності у матеріальній формі» – так позначив основну ідею творчості Олексія Леонова президент ПКПЦ ім. М. К. Реріха, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, кандидат педагогічних наук, доцент, Лицар гуманної педагогіки Станіслав Крук.

На зустрічі були присутні численні шанувальники таланту молодого митця, серед них викладачі та студенти кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, співробітники лабораторії гуманної педагогіки та студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на чолі з деканом факультету початкової освіти та філології, доктором педагогічних наук, професором, депутатом Хмельницької обласної ради Інною Ящук, вчителі шкіл та інших навчальних закладів міста Хмельницького, а також багато інших людей, які давно знають і люблять творчість Олексія Леонова.

Зустріч з митцем відбулася завдяки ініціативі та підтримці Діани і Романа Гайдуків. Саме завдяки цим меценатам хмельничани та гості міста мають чудову нагоду вже п’ять років знайомитися з високою творчістю Олексія Леонова.