«Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» – творчий проект скульптора Олексія ЛЕОНОВА на території Національного заповідника «Софія Київська».

До Дня Соборності України біля собору Святої Софії Премудрості Божої представлено виставковий проект – скульптуру Пресвятої Покрови.
Композиційно монументальна бронзова скульптура нагадує зображення мозаїки Богоматері Оранти з куполу собору.

Споконвіку святий образ Молитовниці, Нерушимої Стіни, що боронить рідну землю, уособлює єдину Русь-Україну, символізує захист і духовне покровительство.
Такий образ небесної Матері-Захисниці постав в уяві скульптора Олексія ЛЕОНОВА 24 лютого.
На тлі віроломного вторгнення ворога на територію України художнику було видіння, як сріблясто-золотисте світіння спускалось на землю.

Пресвята Богородиця явила чудо – своїм святим Покровом захистила та благословила Україну.

– У момент видіння було відчуття повного умиротворення, спокою, як у лоні матері, – згадує скульптор. – Я сповнився вірою й увпевненістю, що Київ та Україна перебувають під Божим захистом і жодному ворогові не вдасться захопити нашу землю.

З’явилось бажання створити образ Великої Заступниці, передати людям упевненість у вищому благословенні та помочі.
У тяжкий воєнний час у художника своя зброя – талант, чи то Боже благословення утілювати у земній формі високі духовні поняття, надихати свій народ на подвиги, вести до перемоги.

Образ Покрови у бронзі незбагненно легкий, піднесений над землею з піднятими у благословенні та захисті долонями.

Святий Покров на руках Заступниці – символ вищої волі – наказу до покровительства українському народу.

Прекрасний, витончений лик виражає безмежний молитовний стан спокою.

У зворушливому живому погляді святої Покровительки і ніжна любов, і безмежне милосердя, і скорбота та співчуття невимовному болю, що доводиться щодня терпіти українському народу.
Скульптурний образ Пресвятої Покрови височіє над цілісною картою України й утверджує момент єдності та духовного становлення народу.
Важливий композиційний елемент пам’ятника – вогняний птах – символ незламної волі до свободи.

Подібно птаху Феніксу, який відроджується із попелу, – український народ на полі бою народжується удруге – проходить становлення нова мужня, незламна, хоробра нація, для якої свобода – саме життя. І у цьому є вище благословення Пресвятої Покрови.
Організатори виставки: Національний заповідник «Софія Київська», скульптор Олексій ЛЕОНОВ, член національної спілки художників України.

Адреса:
01001, м. Київ, вул. Володимирська, 24
Приймальня директора: (044) 278-26-20.
Прес-служба: press@st-sophia.org.ua