Сьогодні 21 січня 2023 року в Мистецькому просторі Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбулися ХVI Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки “Світло Перемоги”.

Навіть в умовах війни педагоги з різних куточків України зібралися, щоб поділитися своїми напрацюваннями та роздумами. Дніпро, Петриківка Дніпропетровської обл.,Одеса, Кропивницький, Вінниця, Бахмут Донецької обл., Турбів Вінницької обл., Запоріжжя, Новомосковськ Дніпропетровської обл., Донецьк, Хмельницький – доклали спільних зусиль для проведення зустрічі.

Перед початком Всеукраїнських читань всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих у Дніпрі та Броварах. Серед загиблих хмельничанин Денис Монастирський, який є щирим другом та співробітником ПКПЦ ім. М.К. Реріха та в минулому керівник ПМКО “У майбутнє через Культуру” (2007-2019), Лицар Гуманної Педагогіки. Вічною раною на серці кожного українця є загибель наших Героїв, кожен з яких віддав за незалежність та свободу України власне життя.

Лауреат та дипломант міжнародних конкурсів та фестивалів Хмельницький академічний муніципальний камерний хор (Художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур) виконав Гімн України. Гімн січових стрільців, “Щедрик” М. Леонтовича та “Україна квітуча моя”.

На адресу ХVI Всеукраїнських читаннь прийшли привітання від
Асіфа Джангірова – члена Громадської Ради при Міністерстві освіти Азербайджанської республіки, заслуженого вчителя Азербайджанської республіки, Лицаря Гуманної педагогіки.

Ірміне Погребняка – Голови Правління Гуманної педагогіки Латвії, Лицаря Гуманної Педагогіки.

Олексія Леонова – київського скульптора, члена Національної спілки художників України, члена Міжнародного фонду художників.

Всеукраїнські читання було вирішено провести у вигляді круглого столу, який проходив у три сесії.

  1. Україна крізь простір і час. В чому наша сила?
  2. Українська класична педагогічна спадщина – духовні витоки гуманізму.
  3. Учитель, діти і війна. Джерела віри та любові учителя в період війни.

На сесіях вчителі ділилися своїми роздумами, досвідом, ситуаціями з практики.

Гостем ХVI Всеукраїнських читань з Гуманної Педагогіки став Томаш Полковський – Президент фундації “Родина і дитина”, експерт та тренер у сфері підтримки вразливих сімей, планової підтримки дітей, які перебувають у прийомних сім’ях, консультант урядів Польщі та Грузії у сфері побудови національних стратегій та програм щодо підтримки дітей та сімей, Лауреат Премії Президента Польщі “Золотий хрест” за професійний внесок у реформу системи опіки над дитиною та сім’єю в Польщі.

Після завершення педагогічних читань, Діана Гайдук – директор Мистецького простору, Лицар Гуманної Педагогіки провела гостям заходу цікаву екскурсію по виставці Олексія Леонова “Дар життя”.

Співорганізаторами педагогічних читань стали:
Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки
Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К. Реріха
Департамент освіти та науки Хмельницької міської Ради
Хмельницька середня ЗОШ І-ІІІ ст. №22 ім. Олега Ольжича
ПП “Баварія-Захід”

Донатори: Діана та Роман Гайдуки.

Дякуємо усім учасникам за теплу атмосферу, глибокі думки та сердечне єднання.

# play # play # play # play # play # play # play # play # play