24 травня 2024 року, до Дня Героїв України, у Хмельницькому відбулася знакова подія – урочисте відкриття скульптури “Чудо Покрови Пресвятої Богородиці”. Цей величний монумент, створений заслуженим художником України, членом Національної Спілки Художників України Олексієм Леоновим, став окрасою дендропарку «Поділля» та символом захисту для міста та всієї країни.

Скульптура “Чудо Покрови Пресвятої Богородиці” – це не просто витвір мистецтва, це втілення віри, єднання та незламності українського народу. Її поява до Дня Героїв України набуває особливого значення, адже образ Богородиці здавна шанується як покровителька та заступниця українського народу.

Організаторами встановлення пам’ятника виступили: Хмельницька міська рада, Хмельницька національна академія прикордонної служби України імені Б.Хмельницького, Хмельницька міська рада жінок, Всеукраїнська культурно-освітня Асоціація Гуманної Педагогіки, ПП «Баварія Захід».

Урочисте відкриття скульптури зібрало численних гостей, серед яких представники влади, духовенства, громадськості, а також жителі та гості міста.

Честь урочистого відкриття пам`ятника була надана заступнику міського голови Миколі Ваврищуку.

Після чого відбулося освячення монументальної роботи «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» Головою Духовної ради м. Хмельницького, настоятелем парафії Христа Царя Всесвіту отцем Миколою Лучинським та священиком ПЦУ отцем Леонідом Дьяченко.

До присутніх звернулися з вітальними словами Заступник командира військової частини А1788 з морально-психологічного забезпечення підполковник Віталій Нагорний.

Далі виступив Станіслав Крук – Президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманна Педагогіка, доцент, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

А також з привітальним словом виступили: Вікторія Бак – віцепрезидентка Всеукраїнської Асоціації Гуманної педагогіки, кандидатка педагогічних наук, вчителька біології Бахмутського НВК № 11, Відмінник освіти України, волонтерка і Вікторія Чикіньова – волонтерка з 2014 року, викладач історії Академії музики м. Дніпро. Вони подякували та подарували меценатам проекту монументальної скульптури «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» подружжю Роману та Діані Гайдукам (засновникам ПП “Баварія-Захід”) цінні подарунки за багаторічну співпрацю з волонтерськими організаціями «Бахмут Український» та церквою «Хліб життя», яка спрямована на підтримку та розбудову Збройних Сил України.

З заключним словом виступив автор монументальної роботи Олексій Леонов – Заслужений художник України, член Національної Спілки Художників України.

Особливої урочистості події додала участь Хмельницького академічного муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура. Їхній спів зворушив серця присутніх та підкреслив велич та духовну глибину цього знакового для Хмельницького дня.

У виконанні хору та солісток Ольгою Остапчук, Марією Вересюк та Катериною Максимчук прозвучала композиція Ганни Гаврилець “Тропар до Пресвятої Богородиці”. Дівчата своїми голосами зворушили серця присутніх та створили неповторну атмосферу духовної піднесеності.

Неймовірного колориту до свята додала й Заслужена артистка України Оксана Цмур, яка подарувала присутнім щире та зворушливе творче вітання, виконавши “Мелодію” Мирослава Скорика.

В минулому році до Дня Соборності України на території Національного заповідника «Софія Київська» був встановлений пам’ятник «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» (автор – скульптор Олексій Леонов) І такий же пам’ятник cьогодні відкрито у місті Хмельницькому, який об’єднав Київ, Хмельницький та всю Україну.

# play