В 2014 році вся світова громадськість відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – Великого Кобзаря, Пророка, поета, художника, передвісника Нової Епохи «Сім’ї Вольної Нової».

Водночас із Шевченком цього року ми відзначаємо 140-річчя від дня народження Миколи Реріха, видатного подвижника культури, всесвітньо знаного художника, вченого, філософа, історика, археолога, мандрівника, громадського діяча, автора Пакту Реріха.

Ці ювілеї підсилюють ще кілька ювілеїв:

  • 135-річчя від дня народження дружини художника – Олени Іванівни Реріх, філософа, письменниці, співавтора багатьох художніх творів та наукових праць, перекладача і педагога, мистецтвознавця, громадського діяча ХХ ст.
  • 110-річчя від дня народження їхнього сина, Святослава Миколайовича Реріха– всесвітньо відомого художника, вченого, громадського діяча.

Серед світових діячів культури небагато можна знайти особистостей, які б ставили перед собою такі масштабні планетарні завдання, як Шевченко і Реріх.

Шевченко і Реріх постають сьогодні як два Велети Духу, як Спасителі людства в грізний час глибокої духовної кризи і розбрату між дружніми народами.

Тому такі поєднання мають виняткове значення.

Без перебільшення можна сказати, що їх об`єднувала щира любов до України з її надзвичайно витонченою культурою, сповненої сердечності і душевної ліричності.

Піднесена навколо Шевченка романтична аура, в якій зростав юний Реріх, була для нього доленосною в багатьох аспектах. Його духовними вчителями стають Шевченко, Гоголь, Куїнджі, Костомаров, Мордовцев, Микешин. Останній підмічає незвичайні здібності у Миколи, дає перші уроки малювання і переконує батька віддати хлопця в ту ж художню Академію, в якій вчився і жив Т.Г.Шевченко, а меморіальну майстерню якого утримував сам Микешин. В цій же майстерні Шевченка М.О.Микешин давав і перші уроки Миколі».

Увазі гостей були представлені репродукції картин Миколи Реріха і Тараса Шевченка та роботи київського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова.

Усі роботи об’єднанні великою метою служіння через мистецтво Богу, людству, рідній землі. “Мир через культуру” – основна ідея проведення виставки, яка дає надію на краще майбутнє

Гостей та відвідувачів виставки щиро привітав Хмельницький міський голова Сергій Мельник.

«Щиро вітаю вас із Днем нашого прекрасного міста Хмельницького, якому історики нараховують 583-й рік з часу першої писемної згадки. Я радий, що саме у цей святковий день маємо ще одну приємну і важливу подію — відкриття такої цікавої та особливої виставки. Це дійсно визначна подія для мистецького життя Хмельницького”, -сказав Сергій Іванович.

Особливі слова вдячності за активну діяльність та тісну співпрацю з товариствами та спілками у площині розвитку культури та просвіти в нашому місті Сергій Мельник висловив президенту Подільського культурно-просвітницького центру ім. М. Реріха Круку С.Л. тавручив йому подяку та цінний подарунок.

Долучився до слів привітання один із співорганізаторів мистецького заходу – Хмельницький національний університет, в особі проректора з науково-педагогічної роботи університету, доктора технічних наук, професора Шинкарука Олега Миколайовича.

Саме за ініціативою Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К.Реріха хмельничани і гості міста мають унікальну можливість познайомитися з новою гранню творчості Реріха і Шевченка, побачити велику силу любові до України.

Президент Центру ім. М.К. Реріха Станіслав Леонідович Крук подякував всім співорганізаторам – міській владі, громадськості та меценатам за співпрацю та підтримку в культурних починаннях.

Головними меценатами проекту та співорганізаторами є засновники ТОВ «Автолідер» та ПП «Баварія – Захід», у виставковому залі якого експонується виставка «Реріх і Шевченко» – Гайдук Роман Володимирович та Гайдук Діана Георгіївна.

Діана Георгіївна щиро привітала усіх присутніх зі святом міста Хмельницького та з відкриттям виставки.

Під час відкриття виставки у святковій програмі звучали музичні твори Великого Кобзаря у виконанні учасників інструментального ансамблю “Лада” центруім. М.Реріха.

Організатори виставки:

  • Хмельницька міська рада,
  • Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К.Реріха,
  • Подільське молодіжне об’єднання «У майбутнє через культуру»,
  • Громадська рада при Хмельницькій обласній державній адміністрації,
  • Громадська рада при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради,
  • Хмельницький національний університет,
  • ТОВ «Автолідер»

Вхід на виставку для хмельничан і гостей міста буде вільним.

Планується організація безкоштовних екскурсій для школярів та студентів міста та області. Виставка буде працювати щоденно, крім неділі, з 10:00 до 18:00, в суботу з 10:00 до 15:00.