25 лютого 2015 року в приміщенні Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха відбулося відкриття виставки картин молодого талановитого хмельницького художника Святослава Франка.

Святослав Франко народився в місті Хмельницькому в 1986 році.

У 2005 році закінчив Косівський Державний Інститут Прикладного та Декоративного Мистецтва (КДІПДМ),кафедру «художнього розпису» в м. Косів.

У 2013р. закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури (НАОМА) у Києві, кафедру «реставрації станкового і монументального живопису».

Упродовж 2008-2015 років відбулася участь молодого художникау 14-ти виставкаху різних містах України та Польщі. Святослав також брав участь у міжнародних пленерах в Польщі та Угорщині.

На виставці представлені роботи створені здебільшого під час навчання в академії. Серія кам’янець-подільських етюдів, карпатських гір, натюрморти та інші пейзажі написані безпосередньо з натури на пленерах та в майстерні.

Окремо представлено цикл живописних та графічних робіт під назвою «Відчуття» а також графічні ілюстрації.

На відкриття виставки зібралося багато друзів молодого художника.

Відкрила вечір піаністка, лауреат міжнародних конкурсів Ганна Панкова.

Розпочав урочисту частину зібрання президент Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха, кандидат педагогічних наук ХНУ, доцент Крук Станіслав Леонідович. Він відзначив, що родина завжди має першочерговий вплив на розвиток свідомості та талантів дитини. Зростаючи у родині художників, Святослав учився у батька й матері, формуючи смак та цікавість до мистецтва.

Приєднався до привітань та теплих слів друг родини Франків ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», кандидат педагогічних наук, доцент Чайковський Михайло Євгенович.

На відкритті виставки були присутні відомі художники Поділля.

Зі словами привітання виступив відомий художник-емальєр Юрков Іван Михайлович. А також художник-графік та ілюстратор Оксана Мазур.

Святослав Франко розповів про створення представлених на виставці робіт .

«Особливим періодом у житті та у формуванні творчої особистості було навчання в училищі. Чотири роки проведені у мальовничому гірському містечку Косів, що на Гуцульщині, були наповненні життям гірського краю, знайомством з його культурою та традиціями, захопленням міфологією Карпат.

Яскраві враження залишили походи-подорожі у гори з етюдниками та палатками – згадує Святослав. Піднімаючись стрімкими схилами, серед смерекового лісу, сонячного в день і осяяного зоряним небом вночі, неможливо було не стати художником. Такі подорожі давали можливість практично відчути автентичність та містицизм духу Карпат.

Від стін академії віяло ж одночасно як величчю, так і пригніченістю. Велике місто залишило відбиток інших вражень, навіть дещо протилежних тим, що вабили гірськими лісами, потоками та запахом ялин.

В академії було створено серію робіт «Відчуття» яка є одним з проявів вираження особистих переживань через образно-символічні форми».

Картини Святослава Франка відкривають прекрасний світ мрій, красу природи, філософське бачення духовного світу людини.

Запрошуємо усіх на перегляд виставки.
Вхід вільний. Виставка працюватиме до квітня місяця.