ЗАХОДИ,
проведені Лабораторією Гуманної Педагогіки № 56
за 2002-2008 роки

25-29 квітня 2002 року проводили авторський семінар почесного академіка РАО, професору, доктору психологічних наук Ш. О. Амонашвілі. В результаті роботи семінару була створена Лабораторія Гуманної Педагогіки № 56, яка почала свою роботу 30 квітня 2002 року.
У 2002-2006 роках була проведена така робота:

 1.    Перекладено з російської на українську мову і видано книгу Ш. О. Амонашвілі “Школа Життя” (2002 р.).
 2.    Щороку брали участь в організації і проведенні Міжнародних Педагогічних Читань з Гуманної Педагогіки.
 3.    Створені творчі групи гуманної педагогіки в районах Хмельницької області.
 4.    Організовано та проведено Обласні педагогічні семінари з гуманно-особистісного підходу в навчально-виховному процесі:
  •   в Красилівській гімназії І-ІІІ ст. (м. Красилів, весна 2002 р.);
  •   в Кам’янець-Подільській гімназії І ступеня (м. Кам’янець-Подільський, осінь 2003 р.);
  •   в Кам’янець-Подільському навчально-виховному комплексі з центром реабілітації слабкозорих дітей – “Урок тиші з елементами системи М. Монтессорі” (м. Кам’янець-Подільський, зима 2004 р.);
  •   28-29 березня 2005 р. в Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М. К. Реріха (м. Хмельницький) і в Старокостянтинівській гімназії № 1 (м. Старокостянтинів) – “Без Серця що зуміємо зрозуміти?”;
  • 10-12 травня 2005 р. в Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М. К. Реріха – семінар-тренінг “Радісна кінезіологія”, який проводила Іоанна Звалевська (м. Варшава, Польща);
  •   14 грудня 2005 р. в Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М. К. Реріха – «Здоров’язберігаючі і розвиваючі технології навчання», який проводила обласна творча група керівників районних творчих груп з питань реализації ідей гуманної педагогіки;
  •   18 січня 2006 р. в Подільському культурно-просвітительському центрі ім. М. К. Реріха – семінар за результатами участі у П’ятих Міжнародних Педагогічних Читаннях «Гуманна Педагогіка: «Поспішайте, діти, будемо вчитися літати!»»;
  •   19, 26 жовтня і 2 листопада 2006 року в Подільському культурно-просвітительському центрі імені М. К. Реріха – семінари за результатами участі в Міжнародній науково-громадській конференції «Діти нової свідомості».
 5. В грудні 2004 року на базі педагогічної секції наукового відділу Подільського культурно-просвітительського центру ім. М. К. Реріха у співпраці з Хмельницькою обласною дитячою бібліотекою ім. Т. Г. Шевченка створена дитяча театральна студія “Світлячок”, яка взяла участь у семінарі 28 березня 2005 року, провівши показовий урок “Значення театральної творчості у вихованні дітей”, а 1 червня 2005 року відбулася прем’єра першої вистави “Червона Шапочка”, приурочена до Всесвітнього Дня захисту дітей. 31 травня 2006 року відбулася прем’єра другої вистави «Петрушка іноземець».
 6. 5 травня 2006 р. керівник і співробітники Лабораторії взяли участь у координаційній раді з питань організації Українського Центру Гуманної Педагогіки, яка відбулася за участю академіка РАО, професора, доктора педагогічних наук Ш. О. Амонашвілі в Києві на базі Скандинавської гімназії.
 7. 18 жовтня 2006 року – доповіді на засіданні кафедри педагогіки та психології Хмельницького національного університету за результатами участі в Міжнародній науково-громадській конференції «Діти нової свідомості».
 8. 1-3 липня 2006 року керівник і співробітники Лабораторії взяли участь в роботі літньої сесії Відкритої педагогічної школи в м. Ворзель Київської області.
 9. 1-6 серпня 2006 року керівник і співробітники Лабораторії взяли участь у проведенні Першого Всеукраїнського педагогічного фестиваля авторської педагогіки, який проходив на базі авторської школи Н. П. Гузика в м. Южне Одеської області.
 10. 1-2 листопада 2006 року керівник і співробітники Лабораторії взяли участь в організації та проведенні Перших Всеукраїнських читань з Гуманної Педагогіки «Істина школи» (м. Київ)(м. а школи” Педагогіки “рівник і співробітники Лабораторії взяли участь в організації та проведенні Перших Всеукраїнських чита.
 11. Перекладено з російської на українську мову та видано книги Ш. А. Амонашвілі «Посмішко, моя, де ти?», «Без Серця що зрозуміємо?» та «Істина школи».
 12. Організовано і проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогіка і психологія в контексті гуманізації освіти» та авторський семінар Ш. О. Амонашвілі з гуманно-особистісного підходу до дітей в освітньому процесі (23-28 січня 2007 року).
 13. 17 лютого 2007 року керівник Лабораторії С. Л. Крук і її співробітник В. К. Гаврилькевич виступили з доповідями на навчальному семінарі класу гуманної педагогіки і психології «Герої духу – міфи чи реальність?», який відбувся в м. Чернівці.
 14. Керівник Лабораторії С. Л. Крук взяв участь у роботі Другого Міжнародного Гуманітарного Форуму «Відродження, оновлення і розвиток людини» (Крим, Артек, 23-29 квітня 2007 року), який відбувся під керівництвом Катерини Ющенко.
 15. 20 травня 2007 року керівник і співробітники Лабораторії взяли участь в авторському семінарі Ш. О. Амонашвілі з гуманно-особистісного підходу в педагогіці для управлінців системи освіти і науки України в м. Вінниці.
 16. 30 квітня 2007 року – вистава «Петрушка-іноземець» дитячої театральної студії «Світлячки» в Головчинецькій загальноосвітній школі-інтернаті для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області).
 17. 22 травня – прем’єра вистави «Зоряний хлопчик» дитячої театральної студії «Світлячки» в Хмельницькій обласній дитячій бібліотеці імені Т. Г. Шевченка.
 18. 1 червня 2007 року – вистава «Зоряний хлопчик» дитячої театральної студії «Світлячки» в Подільському культурно-просвітительському Центрі імені М. К. Реріха, присвячена Дню захисту дітей.
 19. 4 червня 2007 року – вистава «Зоряний хлопчик» дитячої театральної студії «Світлячки» в загальноосвітній середній школі мікрорайону Лезнево міста Хмельницького.
 20. 6 червня 2007 року – в Хмельницькій обласній науковій бібліотеці імені Миколи Островського.
 21. Протягом року керівник Лабораторії неодноразово брав участь в роботі координаційної ради Всеукраїнського центру гуманної педагогіки і психології.
 22. 29 лютого 2008 р. брали участь в авторському семінарі Ш. О. Амонашвілі в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка.
 23. 2 березня брали участь у першій частині установчої конференції по створенню Всеукраїнського Центру Гуманної Педагогіки (м. Жиотмир).
 24. 29 березня – 2 квітня 2008 р. брали участь у організаціїї та проведенні майстер-класу Ш. О. Амонашвілі.
 25. 21 травня 2008 р. в Управлінні освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації проведено установчі збори по створенню обласної громадської організації Хмельницький обласний центр гуманної педагогіки Всеукраїнського громадського об’єднання «Всеукраїнський Центр гуманної педагогіки».
 26. 24 травня 2008 р. брали участь в роботі другої частини установчої конференції по створенню Всеукраїнського Центру Гуманної Педагогіки (Президія Академії педагогічних наук України, м. Київ).
 27. Зроблено переклад на українську мову та видано книгу Ірени Стульпінене «Фізика мовою Серця».
 28. Брали участь в засіданнях ради Всеукраїнського Центру Гуманної Педагогіки (28 липня 2008 р., м. Южне, 13 вересня 2008 р., м. Донецьк) та в організації Третіх Всеукраїнських Читань з Гуманної Педагогіки.