Гаврилькевич В. Гуманна Педагогіка на Хмельниччині // Подільські Вісті : Газета Хмельницької обласної ради та обласної державної адміністрації. – Вівторок, 9 листопада 2010 року, № 169 (19680). – С. 3.

Гаврилькевич В.

старший викладач кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

Гуманна Педагогіка на Хмельниччині

З 8 до 12 листопада 2010 року в Хмельницькому пройде п’ятиденний авторський семінар «Основи гуманно-особистісного підходу до дітей у освітньому процесі» Шалви Амонашвілі.

Нагадаємо, що в Хмельницькому перший семінар Ш. О. Амонашвілі відбувся у 2002 році, другий – 2007 року. 

30 квітня 2002 р. з ініціативи Ш. О. Амонашвілі в місті Хмельницькому при Подільському культурно-просвітительському Центрі ім. М. К. Реріха створено Лабораторію гуманної педагогіки. Зусиллями її співробітників перекладено українською мовою та видано серію книг Ш. О. Амонашвілі: «Школа Життя» (2002), «Посмішко моя, де ти?» (2007), «Без Серця що зрозуміємо?» (2006), «Істина Школи» (2007), «Сповідь батька синові» (2009), а також книгу «Фізика мовою Серця. Додаток до курсу фізики середньої школи для духовно-морального виховання» (2008).

З 2008 року працює Хмельницький обласний центр гуманної педагогіки, головою якого є директор Головчинецької школи-інтернату для дітей-сиріт і детей, позбавлених батьківської опіки, Лицар Гуманної Педагогіки Сергій Вознюк.

У 2010 році в Хмельницькому національному університеті наказом ректора Миколи Єгоровича Скиби створено Центр інноваційної педагогіки та психології, науковим керівником якого є Ш. О. Амонашвілі, а директором доцент кафедри практичної психології та педагогіки, кандидат психологічних наук, Лицаря Гуманної Педагогіки Станіслав Крук, який очолює Всеукраїнську громадську організацію «Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки». За короткий час існування Центру його співробітники встигли видати книгу Ш. О. Амонашвілі «Поспішайте, діти, будемо вчитися літати», перекладену українською мовою в Аргентині нашою співвітчизницею психотерапевтом і кандидатом медичних наук Роксоланою Гнатюк. Підготовлено до видання книгу «Вирощування писемномовленнєвої діяльності: Уроки Валерії Ніорадзе» (російською мовою), в якій подано навчально-методичні матеріали для вчителів 1–4 класів.

У 2002-2010 роках на Хмельниччині проведено велику кількість міських, районних, обласних і регіональних семінарів, читань, конференцій з гуманної педагогіки. В одній із загальноосвітніх шкіл міста Кам’янця-Подільського вже багато років успішно працює експериментальний майданчик на засадах гуманно-особистісного підходу до дітей у освітньому процесі.  Тож організатори семінару щиро вірять, що і третій авторський семінар Ш. О. Амонашвілі у Хмельницькому принесе новий імпульс у розвиток гуманної педагогіки.

Повернутись до Наукової Діяльності

Гуманна педагогіка і педагогічна психологія