Крук С. Педагогіка серця / Станіслав Крук // Початкова освіта: Перша всеукраїнська газета для першого вчителя. – № 9 (585), березень 2011. – С. 2.

Крук С.

президент Всеукраїнського громадського об’єднання
«Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки»

Педагогіка серця

Початок ХХІ століття ознаменувався невпинним поширенням ідей Гуманної Педагогіки в більшості країн пострадянського простору, в тому числі й в Україні. Головною метою Гуманної Педагогіки є виховання благородної людини, яка здатна максимально повно розкрити та реалізувати в житті свій духовний потенціал. Число ентузіастів і прихильників цього руху зростає щороку в геометричній прогресії.  

Засновник Гуманної Педагогіки як окремого напряму в сучасній педагогічній науці та практиці Шалва Олександрович Амонашвілі є педагогом зі світовим ім’ям, педагогом-класиком сучасності. Він здійснює величезну наукову й культурно-освітню діяльність, за що неодноразово відзначений науковими та почесними званнями: доктор психологічних наук, професор, академік Російської Академії освіти, іноземний член Національної Академії педагогічних наук України, почесний  доктор Софійського Університету імені Святого Климента Охридського (Болгарія), Хмельницького національного університету (Україна), почесний професор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ), Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (Україна), Тюменського, Дагестанського, Уральського державних університетів (Казахстан), Нафтокамського державного університету, Новосибірського, Челябинського, Самарського та інших педагогічних університетів. Ш. О. Амонашвілі є також засновником і керівником Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, засновником і головою Видавничого Дому Шалви Амонашвілі, організатором щорічних Міжнародних Педагогічних Читань, керівником Лабораторії гуманної педагогіки Московського міського педагогічного університету (м. Москва), науковим керівником низки експериментальних шкіл і понад 200 організованих ним у різних країнах лабораторій гуманної педагогіки, автором великої кількості книг, перекладених на багато мов світу: «Педагогічна симфонія», «Роздуми про гуманну педагогіку», «Школа життя», «Посмішко моя, де ти?», «Чи не прожити нам життя героями духу?», «Без Серця що зрозуміємо?», «Поспішайте, діти, будемо вчитися літати!», «Істина школи», «У Чаші дитини сяє зародок зерна Культури», «Сповідь батька синові», «Щоб дарувати дитині іскорку знань, Учителю треба увібрати море Світла», «Віра і Любов», «Світло в темряві», «Лицар Гуманної Педагогіки», «Як любити дітей» та інших. Йому першому присвоєне почесне звання та медаль «Найкращий учитель Росії». Запропонована ним система гуманно-особистісного підходу до дітей у освітньому процесі «Школа Життя» рекомендована Міністерством освіти російської федерації до застосування в освітній практиці шкіл росії.

З 2000 року Ш. О. Амонашвілі проводить свої авторські семінари на теренах росії, Прибалтики, України та інших держав. В Україні його семінари вже відбулися в Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Сімферополі, Севастополі, Бєлгород-Дністровську, Чернівцях, Рівному, Тернополі, Вінниці та інших містах, в деяких неодноразово.

Ці семінари стали важливими історичними подіями для міст України, дали змогу їх учасникам відчути тепло і радість педагогічної любові та атмосфери гуманізму, посприяли активному розвитку ідей гуманної педагогіки на благодатному педагогічному ґрунті нашої держави. У 2009 році було створено Всеукраїнське громадське об’єднання «Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки», що об’єднало осередки 15 областей України. Науковим керівником цієї культурно-освітньої асоціації є Ш. О. Амонашвілі. Він своєю діяльністю показує яскравий приклад полум’яного творчого натхнення та безумовної любові не тільки до дітей, але й до всіх людей, яких зустрічає на своєму життєвому шляху.

2011 року Шалва Олександрович відзначає два Ювілеї – 80 років від дня народження, і 60 років педагогічної діяльності. Від імені усіх співробітників Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки сердечно вітаємо Вас, шановний Шалва Олександрович, із цими важливими Ювілеями та бажаємо Вам великого творчого натхнення та гарного здоров’я для успішного здійснення всіх творчих задумів!

Повернутись до Наукової Діяльності

Гуманна педагогіка і педагогічна психологія