Гаврилькевич В. Педагогіка від серця до серця // Подільські Вісті: Газета Хмельницької обласної ради та обласної державної адміністрації. – Четвер, 18 січня 2007 року. – № 7 (18968). – С. 3.

Гаврилькевич В.

лікар-психіатр, аспірант Інституту психології
ім. Г. Костюка АПН України

Педагогіка від серця до серця

Наближається визначна для нашого міста подія. З 22 до 28 січня в Хмельницькому перебуватиме відомий багатьом поколінням учителів видатний педагог-новатор, всесвітньо відомий класик сучасної педагогіки, академік Російської Академії Освіти, дійсний іноземний член Академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор Шалва Олександрович Амонашвілі. 

Це його другий візит до нашого міста. Перший відбувся в квітні 2002 року, коли Ш. О. Амонашвілі провів для педагогів Хмельниччини свій авторський семінар «Гуманно-особистісний підхід до дітей у освітньому процесі». Завдяки цьому семінару в усіх районах нашої області запалилось багато вогників гуманної педагогіки, а при Подільському культурно-просвітительському Центрі ім. М. К. Реріха була створена 56-а Лабораторія Гуманної Педагогіки, науковим керівником якої став академік Ш. О. Амонашвілі.

У свій другий приїзд видатний педагог і вчений візьме участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Педагогіка і психологія в контексті гуманізації освіти», яка проходитиме в залі Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. Г. Петровського, а також проведе свій другий п’ятиденний авторський семінар з гуманно-особистісної педагогіки, в якому узагальнено і розвинуто досвід великих педагогів минулого: В. Сухомлинського, А. Макаренка, К. Ушинського, Я. Корчака, М. Пирогова, нашого земляка Василя Зеньківського та багатьох інших. 

Особливість цього семінару полягає в тому, що він, хоч і призначений в першу чергу для педагогів-професіоналів, особливо початкової ланки освіти, але, в той же час, дає велику користь і для педагогів-непрофесіоналів, якими є всі без винятку батьки. Великий майстер педагогічного мистецтва передає свої знання і досвід настільки просто й зрозуміло, настільки натхненно та зворушливо, що в залі не залишається байдужих людей, у яких би не затрепетало серце і не засяяв у очах вогонь вищих почуттів. Перебуваючи на семінарі на власному досвіді відчуваєш, що таке справжній гуманізм не на словах, а на ділі, як проявляється гуманність у вчинках, мовленні, в жестах і погляді.

Гуманістична педагогіка, будучи спрямованою на розвиток особистості, яка зможе реалізувати свою життєву місію, закладену Богом, на виховання Благородної Людини, покликана допомогти людині стати щасливою у своєму житті та є реальною профілактикою психічних, тілесних і соціальних хвороб. Адже всі наші життєві проблеми є родом із нашого дитинства як і ми самі.  Хочеться запросити на участь у семінарі всіх-всіх, хто прагне виростити здорових і щасливих нащадків, а також всіх, хто шукає шлях до досконалості в самому собі, адже виховання інших, за висловом Л. Толстого є насправді самовихованням.

Повернутись до Наукової Діяльності

Гуманна педагогіка і педагогічна психологія